Natural Jihlava - Huba - Shitake

50 g
| RECENZIE

Natural Jihlava - Huba - Shitake

50 g

Už tisíce rokov tieto huby zohrávajú dôležitú úlohu v Ázijskej tradičnej medicíne. Majú mäsitú dužinu a plnú chuť. V porovnaní so šampiónmi majú 10x lepšiu a výraznejšiu chuť, ktorú si určite zamilujete.

Skladom 1-5 ks 4,59 € s DPH

Spôsoby a odhadované termíny dodania
Slovenská pošta môžete mať zajtra
Kuriér UPS môžete mať zajtra
Balíkobox môžete mať zajtra
Packeta Z-POINT / Z-BOX môžete mať zajtra
Packeta Home - kuriér na adresu môžete mať zajtra
- 1Ks +

SÚVISIACE PRODUKTY

icon

sú účinné v boji proti baktériám a škodlivým vírusom

icon

pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym problémom

icon

skvelý antioxidant

Natural Jihlava - Shitake

Shiitake (Lentinula edodes) je druh huby, ktorá je pôvodom z horských oblastí Ázie. No Čína poskytuje až 80% svetovej produkcie. Nazývajú sa aj čínske čierne huby.
,,Shii“ v japončine znamená drevo, teda odkazuje k stromu na ktorých aj rastie a ,,take“ jednoducho znamená huba. Už tisíce rokov tieto huby zohrávajú dôležitú úlohu v Ázijskej tradičnej medicíne. Majú mäsitú dužinu a plnú chuť. V porovnaní so šampiónmi majú 10x lepšiu a výraznejšiu chuť, ktorú si určite zamilujete.

Ponúkajú jedinečný rad fytonutrientov. Sú vynikajúcim zdrojom medi, kyseliny pantoténovej, selénu, vitamínu B2, zinku, mangánu, vitamínu B6, B3, cholínu, vlákniny, vitamínu D a kyseliny listovej.
Je to tiež skvelý antioxidant, ktorý pomáha podporiť náš imunitný systém. Pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym problémom a udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi. Sú účinné v boji proti baktériám a škodlivým vírusom.


Použitie

Tieto exoticky výdatné huby majú všestranné použitie nielen v orientálnej, ale aj európskej kuchyni. Ide o veľmi cennú potravinu, ktorú možno použiť namiesto mäsa, alebo ako prídavok do všetkých mäsitých jedál. Určite ich ocenia predovšetkým vegetariáni. Poslúžia ako prísada do polievok, ako príloha, do cestovín a podobne.

Náš TIP!
Vyskúšajte ich restovať na masle spolu s petržlenovou vňaťou.

Príprava

Opláchnite pod studenou tečúcou vodou, aby ste odstránili všetky prípadné nečistoty. Požadované množstvo vložte do hrnca, zalejte vriacou vodou a nechajte namočené po dobu 15-20 minút. Namočením do vody sa navyše uvoľní ich aróma.
Potom ich možno pridať rovno do receptu, avšak počítajte s tým, že sa budú variť ďalších minimálne 20 minút.

Po otvorení ich skladujte v tesne uzatvorenom obale buď v chladničke alebo mrazničke, kde zostanú čerstvé po dobu 6-tich mesiacov až 1 roka.

Zloženie

Sušené huby Shiitake

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané recenzie.

Povedzte Váš názor na

Meno Recenzia Hodnotenie

Chcete vedieť viac o tomto produkte?


Máte záujem o spoluprácu, poprípade máte otázky ?
Neváhajte nás kontaktovať.

guaranty

Doprava zadarmo

Nezabudnite na to, že ak u nás nakúpite v hodnote nad 79 eur, získate dopravu úplne zadarmo.

Výhodná ponuka

všetky produkty