Peter a Daniela radia - predčasná ejakulácia

Veľa mužov sa mylne domnieva, že trpia predčasnou ejakuláciou. Podľa odborných informácií to znamená ejakulácia do minúty až dvoch po vniknutí do ženy.

Keďže náš stred vesmíru je tam dolu, je prirodzené, že nám záleží na tom, aby všetko fungovalo čo najlepšie. Niekoho trápi tvar jeho penisu, iného jeho rozmery. Ďalší prahnú po dlhšej výdrži alebo po rýchlejšom dosiahnutí orgazmu.

Kto však naozaj vie, čo je prirodzené? Podľa čoho si muži väčšinou robia názor? Myslím, že veľa mužov je poznačených filmami, pornom, prípadne frajerskými rečami kamarátov.

Vždy sa s tým dá niečo robiť. Ak chcete zabehnúť maratón, musíte trénovať. V tomto prípade máte k dispozícii napríklad cviky z taoizmu alebo tantry. Obe náuky sú niekoľko tisíc rokov staré a pochádzajú z Ázie. Zaoberajú sa tým, ako kultivovať, spracovávať a využívať sexuálnu energiu v nás.

Môžete navštíviť odborníka na sexological bodywork, ktorý sa zameriava na prácu s panvovým dnom, sexualitou a telom. Táto metóda pochádza z Californie a jej zakladateľom je Joseph Kramer, PhD. Jednou z možností je aj využitie produktov od firmy Zerex.

Môj názor je, že ak neexistuje žiadna funkčná príčina, za predčasnou ejakuláciou sa skrýva niektorý z psychických dôvodov – stres, tréma, zlá skúsenosť alebo nedostatok praxe.

Ako to bolo u mňa? Zažil som väčšinu problémov, o ktorých píšem, no najviac ma ovplyvnila dlhá pauza od sexu a nedostatok skúseností.

Priblížme si spomínané techniky.

Sexological bodywork

Využíva sa dych, pohyb, zvuk a dotyk. Prvé tri sú spoločné pre všetky techniky, pretože pracujú so zvyšovaním energie v tele. Pri sexological bodyworku s vami najviac pracuje terapeut, podobne ako pri tantrickej terapii. Rozdiel oproti tantre spočíva napríklad v tom, že bodywork je „západnejší“, modernejší, používajú sa chirurgické rukavice... Niečo však tieto techniky majú aj spoločné. Prinajmenšom to, že len veľmi málo Slovákov o nich vie.

Môžete skúsiť aj koučing orgazmickej jogy, kde sa pracuje na zmene a zlepšení masturbačných návykov. Venujete sa tomu sami, v súkromí vášho domova. Trénujete denne, v priebehu 21 dní.

Tantra

Nazýva sa tiež tantrická terapia alebo tantrická masáž. Nedajte sa zmýliť tým, čo ponúka väčšina salónov v Bratislave. Využívajú názov tantra pre biznis a je v ňom väčšinou krásne zaobalená erotika. Pri tantra masáži sa môže využívať taoistická technika veľký ťah (tzv. big draw). Väčšinou pritom človek leží a pomocou masáže sa môžu uvoľniť stuhnuté či energeticky zablokované miesta. Prípadne sa energia (najčastejšie zo vzrušenia) rozvádza zo zdroja, teda penisu a panvy, do celého tela. Klienta v tomto prípade masér vedie, ako zapájať dych, zvuk a pohyb pre hlbší zážitok a „lepšie“ výsledky. Môže sa stať, že ak budete túto techniku vyžadovať od každej masérky, začudovane sa pozrie a bude prekvapená, čo po nej chcete.

Taoizmus

Postupne robíte rôzne cvičenia, od základných až po zložité, od cvičení osamote po cvičenia s partnerkou pri sexe. V tomto prípade človek cvičí najviac sám so sebou, čo odporúčam napríklad v prípade, že je muž bez partnerky a má čas a priestor rozširovať svoje masturbačné návyky a vzťah so svojím telom v rámci intimity.

Základná cenná rada znie: vnímajte svoje telo. Ak to bude možné, snažte sa čo najviac uvoľniť a nezatínať svaly. Dýchajte zhlboka. Dajte tomu niekoľko pokusov, bez očakávania či tlaku na úspech.

Môžete siahnuť aj po ľahšej metóde, ktorou sú napríklad produkty od firmy Zerex alebo trénovať a hľadať cestu cez prirodzené fungovanie tela. Zázraky vám však neviem zaručiť. Kto z vás má pocit, že bude problém inde ako v hlave, nech zájde za lekárom, urológom, sexuológom, bodyworkerom alebo iným odborníkom a zisťuje, ako môže zlepšiť svoj sexuálny život.