Ako pracovať so svojím penisom

Pracovať s penisom môžete napríklad jeho zväčšením, posilnením alebo jeho scitlivovaním. Hádam každý muž chce mať svoj penis – teda svoje najzaujímavejšie miesto na tele – o trochu širší, dlhší, krajší alebo inak tvarovaný.

Počas puberty som to chcel aj ja. Hľadal som a skúšal techniky, ktoré som našiel na internete.

Existujú rôzne naťahovacie a strečovacie pomôcky, bežne dostupné v sexshopoch. Tie som však neskúsil, nakoľko boli drahé.

Nedávno som sa dostal k vákuovej pumpe. Existujú dva druhy. Lacnejšia verzia funguje na báze podtlaku vzduchu a tá drahšia pracuje s vodou a podtlakom vody, čo je údajne bezpečnejšia metóda. Myslím, že ak sa to nepreháňa, sú bezpečné obe. Je zaujímavé pozorovať, ako sa penis dokáže na chvíľu zväčšiť ako nikdy predtým. Netestoval som túto pomôcku dostatočne dlhý čas na to, aby som zaznamenal zmeny v dĺžke či hrúbke.

Okrem toho som našiel rôzne ďalšie cviky, reportáže a obrázkové návody na to, ako cvičiť s penisom. Chválim pestrosť výberu a kreativitu hmatov oproti klasickej masturbácii (rukou hore-dolu). Tieto cviky mi trochu pomohli a ak si dobre pamätám, penis sa mi za cca 6 mesiacov predĺžil zhruba o 1 cm. No ak s tým prestanete, vráti sa penis do pôvodného stavu. Ak s ním na druhú stranu nepracujete vôbec nijakým spôsobom, môže sa zmenšovať. Prirovnal by som to ku svalom na tele.

To, čo vnímam ako dôležitejšie ako zväčšenie, je zvýšenie citlivosti. Existujú na to rôzne techniky z taoizmu na prácu so sexuálnou energiou a vnútornými (celotelovými) orgazmami. Ak by vás to zaujímalo viac a chceli by ste si o tom niečo prečítať, odporúčam vám knihu Multiorgazmický muž od autora menom Mantak Chia. Komu viac vyhovuje osobný prístup a informácie zo života, môže sa zúčastniť mužských kruhov, ktoré vediem. Zaoberám sa na nich aj touto tematikou.

Prečo vôbec zvyšovať citlivosť?

Pretože žijeme v dobe porna a intenzity. Na tieto podnety si telo a penis rýchlo zvyknú. Časom sa teda môžu dostaviť problémy s erekciou či slabá erekcia. Stále častejšie sú ku vzrušeniu potrebné silnejšie stimuly. S tým prichádza nedostatočná citlivosť na jemné dotyky.

Vždy som sa hral s kontrastnými dotykmi na penise. Bolo to zaujímavejšie a rád som objavoval nové pocity. Nové a neznáme.

Čo ešte mi dokáže rozšíriť obzory v rámci potešenia, rozkoše a nových pocitov? Prvé scitlivovanie prišlo pri intímnej masáži, ktorú na mne skúšala vtedajšia partnerka. Bolo to super! Zažil som niečo nové a veľmi zaujímavé.

Neskôr som rozvinul svoje skúsenosti na výcviku sexological bodywork, kde bola jedna úloha zameraná na mapovanie citlivosti penisu. Vtedy som si uvedomil, že po 2 rokoch som vnímal oveľa viac ako pri prvej skúsenosti s intímnou masážou. Pri niektorých masážach sa teda využíva veľmi citlivé a jemné zaobchádzanie a hmaty. To má za následok „oživovanie“ nervových zakončení na jemnejšie vnemy.

Napríklad v puberte mužov ľahko vzruší ošuchnutie o trenky, neskôr už len priama stimulácia. Príklad: kováč časom získa obrovskú silu do ruky, no zároveň stráca citlivosť. Na druhej strane, ja ako masér sa s každou masážou zlepšujem vo vnímaní jemných zmien, ktoré cítim v tele.

Takže vám odporúčam: ak nemáte podobné skúsenosti, naučte sa s partnerkou intímnu masáž a navzájom si ju vymeňte. Prípadne navštívte vhodný výukový kurz alebo si zájdite na kvalitnú tantrickú masáž.