Impotencia

Nebojte sa, impotencia nemusí byť strašiakom, samozrejme, ak ju včas odhalíte.

152 miliónov mužov na celom svete. Reálne číslo bijúce na poplach. Možno ste zvedaví, čoho sa týka. Veci, o ktorej neradi rozprávame, máme z nej strach, hanbíme sa. Impotencia. Nebojte sa, nemusí byť strašiakom, samozrejme, ak ju včas odhalíte.

Príznaky impotencie

Impotencia je trvalý problém dosiahnuť a/alebo udržať erekciu pre zavŕšenie pohlavného styku. Potrebné je však rozoznať, či ide o ojedinelé zlyhanie stoporenia, s ktorým sa raz za čas stretne každý muž alebo skutočne opakujúci sa problém s erekciou. Erektilná dysfunkcia vplýva nielen na sexuálnu oblasť muža, ale často má negatívne účinky aj na celkový zdravotný stav, partnerské a rodinné vzťahy, či radosť zo života.

Okrem vysokého krvného tlaku, fajčenia a alkoholu patrí medzi ďalších podporovateľov impotencie nezdravý životný štýl spojený s obezitou, užívaním nadmerného množstva liekov, či dokonca drog. Okrem nich sa na poruchách erekcie zúčastňuje chronické, zároveň akékoľvek vážne ochorenie, depresia či cukrovka.

Fyzické faktory, ktoré môžu spôsobiť impotenciu:

 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Diabetes (Cukrovka)
 • Rakoviny prostaty
 • Hormonálna nerovnováha
 • Zápal prostaty
 • Arteriálna insufficiencia (cievne ochorenie)
 • Úraz panvy
 • Vysoký krvný tlak
 • Fajčenie
 • Únava
 • Impotenciu môžu spôsobiť aj isté druhy liekov, či časté užívanie alkoholu a drog

Liečba impotencie

Či už trpíte týmto problémom v mladom veku alebo ste senior, vaším prvým bodom by mala byť zmena životného štýlu. Ten často závisí na veciach, o ktorých si myslíme, že sú normálne. Medzi ne patrí napríklad ponocovanie. Skúste si ľahnúť skôr, a zaručene sa vyhnete únave a tomu najväčšiemu ničiteľovi všetkého pekného v našom živote – stresu. Rozčleňte si deň na viacero chvíľ pre seba. Nájdite si čas na oddych, zabudnete na starosti, prácu a budete myslieť len na to, ako sa cítite dobre.

Vášmu sexuálnemu životu sa odvďačíte aj zdravou stravou. Aj keď je ťažké vzdať sa mastného jedla, začnite postupne. Niekedy stačí obohatiť vaše denné menu o vitamíny, vlákninu a dostatok tekutín. Medzi dôležité body vášho zoznamu by malo patriť vylúčenie fajčenia.

Ďalšia efektívna rada? Nebojte sa vyrozprávať. Hovorte o svojom probléme s partnerkou. V živote nie je nič lepšie ako mať pri sebe chápavú priateľku, ktorá je ochotná bojovať za zdravý sexuálny život a nechodí mrazivo naokolo vtedy, keď sa to nepodarilo. Medzi ďalšie možnosti patria vaši priatelia. Pokiaľ sa vyrozprávate dôvernej duši, prípadne človeku, ktorý má podobné problémy, máte ďalšiu motiváciu zabojovať.

Prelistujte si literatúru a spýtajte sa na najlepšieho odborníka. Lekár určite bude vedieť, čo a ako, prípadne vám poradí najlepšie lieky dostupné na trhu, či inú metódu. Ak lekár zistí, že po fyzickej stránke ste absolútne v poriadku, nezabudnite vyhľadať pomoc psychológa.

Výhra nad impotenciou

Nech máte akékoľvek príčiny prečo ste ešte nenavštívili urológa, nezúfajte. Ďalšou populárnou možnosťou je siahnuť po viacerých druhoch preparátov, ktoré slúžia na posilnenie erekcie. Môžete sa poradiť spolu s vaším lekárom, alebo zvoliť ľahko dostupný výživový doplnok Zerex Klasik.