Penis

Všetko, čo by ste chceli vedieť o penise, jeho veľkosti a spôsobu ako funguje.

Penis, ako vonkajší mužský pohlavný orgán, je nevyhnutný nielen na odvod moču z močovej trubice, ale tiež na výron semena. A to je, samozrejme, nevyhnutné na úspešné zakončenie pohlavného styku. Mužský penis - pohlavný úd sa skladá z párových dutinkových teliesok, ktoré prebiehajú po celej dĺžke penisu a sú akýmsi bludiskom ciev a dutín. Ďalej sa skladá z nepárového hubovitého telieska, ktoré je vlastne erektilným tkanivom. Pozdĺž dutinkových teliesok v spodnej časti tela penisu vedie močová rúra. No a telo penisu je zakončené žaluďom, z ktorého vedie vývod močovej rúry. A práve odtiaľ je z tela odvádzaný moč a tiež semeno. Aby však došlo k výronu semena, muž musí najprv dosiahnuť erekciu a ejakulovať. Čo je to teda erekcia?

Erekcia a erektilná dysfunkcia

Pri erekcii sa v penise nahromadí krv, ktorá spôsobuje jeho stvrdnutie a vztýčenie, a tak je muž pripravený na sexuálny styk. K erekcii dochádza po rôznych sexuálnych stimuloch pred stykom. Poznáme však aj nočnú, či samovoľnú erekciu. Aby bol sexuálny styk plnohodnotný, erekcia musí byť dostatočne pevná a dlhá tak, aby muž dokázal uspokojiť svoju partnerku. A najmä aby došlo k úspešnému ukončeniu styku výronom semena. Na to je nevyhnutná súhra rôznych faktorov, a to najmä srdcovo-cievnych, endokrinologických, nervových a psychologických. Ak muž nie je fyzicky alebo psychicky v poriadku, dochádza k erektilnej dysfunkcii.

Pri erektilnej dysfunkcii teda nedochádza k dostatočnému stvrdnutiu a vztýčeniu penisu, prípade erekcia trvá prikrátko. O erektilnej dysfunkcii sa však nedá hovoriť pri občasnom zlyhaní. To sa môže stať aj pri únave, či momentálnom zhoršení zdravotného stavu. O poruche erekcie sa dá hovoriť až vtedy, ak muž nie je schopný erekcie počas niekoľkých mesiacov za sebou. Liečba erektilnej dysfunkcie je však možná. A to buď zmenou životosprávy, vyriešením zdravotných problémov, ktoré ju spôsobujú alebo návštevou psychológa, či sexuológa. Pomôcť môže i chirurgický zákrok, ale aj kvalitné doplnky výživy, ako napríklad Zerex. Ten obsahuje aminokyseliny a prírodné výťažky, ktoré prispievajú k zvýšenej produkcii mužského pohlavného hormónu. A bez dostatku pohlavného hormónu erekcia nie je možná!

Ako je to s veľkosťou penisu na Slovensku?

Podľa rôznych anonymných, ale i relevantných lekárskych výskumov, môžu byť Slováci so svojimi penismi absolútne spokojní. Čo sa týka veľkosti penisov, patria v Európe k tým najlepším a tak isto je to i v celosvetovom meradle. Priemerná dĺžka penisov v erekcii je na Slovensku cca 15 až 15,50 centimetrov. A takúto veľkosť má až 90% mužov na Slovensku. To znamená, že ste s najväčšou pravdepodobnosťou v tomto slovenskom priemere.

Ako zväčšiť penis?

To je možné len chirurgicky. Ak však chcete svoj penis o čosi zväčšiť, spevniť a posilniť, existujú viaceré spôsoby.

Stretching alebo naťahovanie

Kedysi totiž boli Kegelove cviky výlučne ženskou záležitosťou a pomáhali spevniť vaginálne svalstvo po pôrode. Časom sa však zistilo, že pomáhajú aj pri problémoch s inkontinenciou a dokonca pri predčasnej ejakulácii. Zároveň pomáhajú spevniť a prekrviť penis, ktorý je po cvičení mohutnejší. Ako ich teda cvičiť? Kegelove cviky sa zameriavajú na posilnenie pubococcygeálneho svalu (PC svalu), ktorý sa nachádza v panvovom dne a spája konečník, genitálie a stehennú kosť.

PC sval má nesmierny vplyv na kvalitu sexuálneho života. Cvik spočíva v tom, že musíte tento sval stiahnuť podobným spôsobom, ako keď sa snažíte zadržať moč. Sval je treba nechať stiahnutý čo najdlhšie, ako to len vydržíte. Pravidelným opakovaním vydržíte čoraz viac a cvik bude viesť k tomu, že PC sval postupne dokážete ovládať.

No aký to má vplyv na kvalitu sexuálneho života? Ovládaním svalu totiž dokážete zadržať prichádzajúcu ejakuláciu a vydržať dlhšie! Takisto tento cvik výrazne prekrvuje penis, vďaka čomu je pevnejší a väčší! Cvik opakujte 20 až 30 krát denne a intervaly stiahnutia svalu postupne predlžujte.

Viac o kegelových cvikoch sa dočítate aj v Zerex magazíne.

Jelqing – masáž alebo takzvané dojenie

Jelqing praktizujte výlučne v stave polovičnej, maximálne ¾-novej erekcie! Pri cvičení s ochabnutým penisom nemá jelqing žiadny zmysel a s penisom v erekcii môže dôjsť k jeho poškodeniu! V čom spočíva tento cvik? Je jednoduchý. Vytvorte si z ukazováka a palca znak „OK“. Uchopte penis pri koreni a postupujte ťahom smerom von k žaluďu. Takýmto spôsobom má dôjsť k masívnemu prekrvovaniu a rozširovaniu tkaniva, čím dochádza k zväčšeniu penisu. Dávajte však pozor, aby ste pri cvičení necítili bolesť! Lepšie je jelqing prevádzať s penisom natretým napríklad lubrikačným gélom. Na suchom penise by mohlo dôjsť k poraneniu pokožky. Názory na tento cvik sa rôznia a niektorí páni uvádzajú, že si týmto spôsobom penis poranili. Preto nič netreba siliť, ani preháňať!

Hanging alebo závažie na penise

Táto kontroverzná metóda môže byť trochu nebezpečná. Dochádza pri nej k zaveseniu závažia na penis. Princíp je podobný, ako pri naťahovaní, ale na penis je vynakladaná omnoho väčšia záťaž. Treba si preto zvážiť, či vám to za to stojí...

Rotácia žaluďa

Tento cvik je podobný, ako stretching. Avšak pri naťahovaní žaluď zároveň otočíte na 30 sekúnd v smere hodinových ručičiek a na ďalších 30 sekúnd v protismere hodinových ručičiek. Výsledkom by malo byť masívne prekrvenie a zväčšenie penisu.

Operačný zákrok

Pri ktorom zväčšenie svojho penisu zveríte do rúk profesionálov. Avšak táto metóda je azda vhodná len v prípade, ak máte takzvaný mikropenis, teda penis, ktorý aj v erekcii dosahuje dĺžku len okolo 7 centimetrov. Pouvažujte: ak máte penis priemernej veľkosti, naozaj sa vám oplatí absolvovať operáciu pre nejaký ten centimeter navyše?

Zmena stravovacích návykov

Tu sa nejedná ani tak o metódu predĺženia penisu, ale skôr o získanie vašej skutočnej veľkosti. Ak totiž máte nadváhu, pomerne veľká časť penisu je schovaná pod tukovým tkanivom. Schudnite a uvidíte, koľko centimetrov získate!

Doplnky výživy na podporu erekcie

Účinný spôsob, ako zo svojho vlastného penisu vyťažiť maximum bez zákrokov, či namáhavých cvičení. Tieto doplnky výživy obsahujú okrem iných aj pre mužov nevyhnutné aminokyseliny, ako L-arginín, L-citrulline, či L-lyzín, a tiež prírodný stimulant Tribullus Terrestris, vďaka ktorému dochádza k zvýšeniu hladiny mužského pohlavného hormónu u mužov. A ten je nevyhnutný pre bezchybnú erekciu. Takisto podporujú krvný obeh, ktorý má vplyv na tvrdosť a veľkosť penisu. Takýmto účinným doplnkom je i Zerex, vďaka ktorému je penis nielen opticky väčší, ale najmä tvrdší a pevnejší.