Potencia

Vďaka stresujúcim okolnostiam, či iným psychickým, či dokonca fyzickým problémom, má problémy s potenciou mnoho starších aj mladých mužov.

Čo je potencia?

Slovo potencia pochádza z latinského výrazu a prvotne znamená moc, výkonnosť, schopnosť, spôsobilosť, možnosť pohlavného styku, či biologickú schopnosť oplodnenia.

Problémy s potenciou

Jedným z hlavných problémov, vďaka ktorým muži nie sú schopní dobrej potencie, je psychický problém. Najčastejšie sa s ním stretávajú mladí muži na počiatku sexuálneho života. Sú ovplyvnení hlavne pocitom úzkosti, trémy, napätia a predčasného zlyhania. Medzi fyzické faktory, ktoré ovplyvňujú schopnosť kvalitnej erekcie patria obezita, vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak, únava, fajčenie, diabetes a rôzne iné fyzické choroby. Problémy s potenciou má prekvapivo až jedna desatina všetkých mužov a najhoršie je to v Číne, kde je až 26 percent impotentných mužov.

Potencia je vážny problém, ktorý prichádza v zrelom veku. Samozrejme, výnimka potvrdzuje pravidlo a niekedy sa stane, že aj u mladých mužov je problém s túžbou na sex a celkovou chuťou k sexuálnemu styku.

Príčiny slabej potencie

Príčiny slabej potencie sú skutočne rôzne a všetko závisí väčšinou od Vášho životného štýlu, ale aj od veku. Taktiež je to otázkou celkovej vzrušivosti Vás k Vašej partnerke, pričom nie vždy ste vzrušený, ak povedzme je pri Vás celkom nahá. Niečo nie je v takomto prípade v poriadku a netreba v tom zrejme hľadať zmenu sexuálne orientácie, ale skôr celkom iné dôvody. Týchto dôvodov je viac ako dosť a každý sa vzťahuje individuálne na každého muža zvlášť.

Každého správneho muža určite trápi jeho prípadný problém s potenciou. Nie, že by bol muž neschopný, ale očakáva sa od neho práve táto vlastnosť. U partnerky sme si už zvykli na to, že nie vždy je to možné a nie vždy dosiahnete svoje. Väčšinou tak záleží na jej chuti či nechuti k sexu, pričom Vy ju väčšinou nedokážete ovplyvniť. Ak to má byť však na Vás, potom treba byť neustále pripravený a treba mať chuť vždy, keď chcete.

Ak nedokážete svoju potenciu dostatočne ovplyvniť, potom sa môžete cítiť menejcenný a môžete mať pocit istej podradenosti. Prestávate veriť tomu, že ste muž a že máte klasické mužské vlastnosti, medzi ktoré rozhodne patrí chuť na sex skoro vždy a skoro všade. S partnerkou prestanete o tomto probléme hovoriť ba čo viac, ani sa s ňou o tomto probléme zhovárať nebudete. Všetky Vaše problémy by ste vo Vašom vzťahu mali riešiť spoločne a mali by ste na ne nachádzať riešenia.

Netreba byť zúfalý a v depresií. Na trhu je hneď niekoľko tabletiek a prípravkov, ktoré Vám prinavrátia chuť na sex a celkovo si ho začnete oveľa viac užívať. Tieto tabletky sú cenovo dostupné každému, pričom ich efekt si ľahko môžete otestovať aj sami na sebe, keďže nie sú návykové a netreba ich dlhodobo užívať. Tabletky na potenciu ponúka aj Zerex. Sú vhodné pre všetkých dospelých mužov túžiacich po zdravom sexe a uspokojení spolu s partnerkou.

Ako zvýšiť potenciu?

V zdravom tele zdravý duch tu platí na plnej čiare. Čo škodí celému organizmu, škodí samozrejme aj vášmu penisu.

Fajčenie nemajú radi lekári nielen kvôli rakovine pľúc, ale aj preto, že znižuje libido a záujem o sex. Neodporúča sa ani vysoká konzumácia alkoholu. Víno, hlavne to červené v malých množstvách ale pozitívne vplýva na mieru sexuálneho života.

Od počiatku vekov si každá krajina našla vlastné preferujúce afrodiziakum, laicky nazvané spúšťač lásky. Egypťania preferovali cesnak, Japonci mušle a Číňania ženšen. Tieto i rôzne iné prírodné formy sa postupom času overili, a ľudia ich používajú dodnes.

Zvýšenie potencie môžete aj vďaka prírodnému produktu Zerex Klasik, kde okrem iného obsahuje aj výťažok z kakaovníka. Práve prírodné zloženie robí zo Zerexu originálny produkt na zvýšenie potencie.