Ako dochádza k erekcii

Dosiahnutie erekcie si vyžaduje presnú následnosť krokov vo vašom tele.

Spúštací a udržiavací mechanizmus erekcie zahŕňa: nervové impulzy v mozgu, mieche, v oblasti penisu a následnú odozvu vo svaloch, vláknitých tkanivách, žilách, tepnách a v okolí komôr penisu. K poruchám erekcie dochádza, keď sa niektorý z krokov naruší.

V penise sa nachádzajú dve komory (corporacavernosa), ktoré prechádzajú celou dĺžkou orgánu. Komory sú vyplnené špongiovitým tkanivom a obalené membránou (tunica albuginea). V špongiovitom tkanive sa nachádzajú hladké svaly, vláknité tkanivá, výplňové priestory, žily a tepny. Urethra – trubicapre vývod moču a ejakulátu – je uložená pod dvoma komorami a je obklopená špongiovitým telieskom (corpus spongiosum).

Mechanizmus erekcie sa spúšťa hmatovou alebo psychickou stimuláciou, prípadne oboma súčasne. Impulzy z mozgu a lokálnych nervov vyvolajú uvoľnenie svalov v komorách penisu, čím umožnia krvi preniknúť tepnami do komôr a vyplniť výplňové priestory. Krv v komorách vytvorí tlak a penis sa začne zväčšovať.

Dostatočné prekrvenie penisu vyvoláva jeho stoporenie – erekciu. Membrána pomáha zadržať krv v komorách penisu, čím zabezpečí udržanie erekcie počas pohlavného styku. Po skončení pôsobenia stimulov alebo po sexuálnom vyvrcholení sa kontrakciou svalov v penise zastaví prítok krvi. Otvoria sa výtokové kanáliky a krv začne z penisu odtekať žilami. Ide o spätný chod mechanizmu erekcie, kedy penis klesá a zmenšuje sa.

Zerex klasik na riešenie problému s erekciou

Tento produkt z rady Zerex sa stal najpredávanejším a sme hrdí, že pomohol so zlepšením erekcie tisícom mužom na celom Slovensku. Objednajte si ho už dnes a vyskúšajte účinky Zerexu.

ZEREX KLASIK (zloženie: Tribulus Terrestris 150 mg, L-Arginín 50 mg, Maca 50 mg, L-lyzin 50 mg, Teobromín 50 mg, L-Citrulín 50 mg) podporuje libido a chuť na sex, rýchli nástup účinku a účinkuje až do 36 hodín. Je to najpredávanejší výživový doplnok ZEREX na podporu erekcie, ktorý zároveň napomáha pri liečbe problémov s prostatou.