Čo nám pomôže mať krajšie nechty, zlepšiť lesk vlasov a priaznivo pôsobí na pokožku?

Kto by nechcel mať krásne vlasy, jemnú pokožku a pevné nechty? Nepotrebujete navštíviť drahý kozmetický salón ani plastického chirurga, aby ste to mohli docieliť.

Každodenné faktory vrátane potravín, ktoré konzumujete a výrobkov, ktoré používate pri sprchovaní, môžu mať vplyv na zdravie vlasov, pokožky a nechtov. Tým, že urobíte niekoľko jednoduchých zmien, môžete podporiť celkové zdravie a zlepšiť stav vašej pokožky, vlasov a nechtov. Čo ku tomu budete potrebovať?

Vitamíny a minerály podporujúce rast a lesk vlasov, pevné nechty a žiarivú pokožku

To, čo máte počas dňa na tanieri, má priamy podiel na tom, ako vyzeráte. Výživa je životne dôležitá pre udržanie zdravých vlasov, pokožky a nechtov. Medzi prvé príznaky výživových nedostatkov patria práve suché alebo vypadávajúce vlasy, štiepiajúce sa nechty, mdlá pokožka. Pozrieme sa na to, čo podporí ich zdravie.

Čo prospieva vašim vlasom

Hydrolyzovaný kolagén – zlepšuje kvalitu vlasovej pokožky, posilňuje lesk a objem vlasov, zlepšuje ich elasticitu a spevňuje ich.

Saw palmetto (Serenoa repens) – zabraňuje vypadávaniu vlasov a stimuluje ich hustejší rast.

Meď – podporuje rast vlasov a hojenie rán po chemoterapii. Spomaľuje šedivenie vlasov.

Selén – pôsobí preventívne proti lupinám. Napomáha rýchlemu a zdravému rastu vlasov a bráni ich vypadávaniu.

Biotín – je vitamín, ktorý podporuje krásne a zdravé vlasy, ale aj nechty a pokožku. Pokiaľ sa vlasy lámu alebo sa rýchlo a nedmerne mastia, môže to byť jeho nedostatkom. Rovnako ako aknózna pleť alebo štiepiace sa nechty.

Krásne a zdravé nechty

Častým problémov žien je štiepenie nechtov, dôvodov existuje mnoho. Podporiť ich zdravie a prirodzenú krásu môžete aj s použitím tradičných byliniek, vitamínov a ďalších účinných zložiek.

Praslička roľná – je bohatým zdrojom kremíka, ktorý nielen nechtom, ale aj vlasom a pokožke dodáva pevnosť a pružnosť. Ďalej praslička obsahuje vápnik, zinok, meď, flavonoidy, bielkoviny, vlákninu, éterické oleje, podporuje celkovú imunitu.

Biotín – je kľúčový vitamín na podporu rastu nechtov, koenzým, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách: ovsená múka, arašidy, orechy, vaječné žĺtky, ryža, špenát, zemiaky.

Zinok – dodáva nechtom potrebnú výživu, je nevyhnutný pre fungovanie ľudského organizmu. Jeho nedostatok môže spôsobiť zníženú kvalitu nechtov a ich lámavosť.

Vitamín C – je dôležitý pri tvorbe kolagénu, ktorý je nevyhnutný pri obnove nechtov.

Ktoré výživné látky pôsobia revitalizujúco na pokožku

Kto by nechcel vyzerať mladšie? Krásna a prirodzene napnutú pokožku môžete získať vhodnou starostlivosťou, a to nielen zvonku, ale hlavne zvnútra. Čo teda potrebuje?

Kyselina hyalurónová (hyaluronát sodný) – udržiava pleť hydratovanú, pružnú a hladkú, zabraňuje tvorbe vrások.

Beta-karotén – chráni pleť pred škodlivým UV žiarením, zabezpečuje estetické opálenie, má antioxidačnú účinky.

Výživový doplnok Beautylis zahŕňa všetky vyššie spomenuté výživné látky a je obohatený o výťažky zo Žihľavy dvojdomej a Prasličky roľnej. Tie priaznivo vplývajú na kvalitu vlasov a pokožky a napomáhajú detoxikácii organizmu. Beautylis pomáha zvyšovať elasticitu a pevnosť pokožky, pomáha predchádzať vzniku a prehlbovaniu vrások a urýchľovať hojenie kožných ochorení.

Vonkajšia starostlivosť - na čo si dať pozor

Rôzne chemikálie a stylingové postupy môžu ohroziť vzhľad aj zloženie vlasov, kože a nechtov. Zvážte preto, či vaša kozmetika prispieva k vášmu vzhľadu, a to nielen okamžite, ale v priebehu času. Sledujte aj zloženie jednotlivých výrobkov. Na jednej strane môžu totiž ponúkať špičkové výsledky, na druhej strane môžu obsahovať nebezpečné karcinogény, alebo oberať vaše vlasy, nechty aj pokožku o silu.

Spánok - liek na väčšinu neduhov

Vynechanie niekoľkých hodín spánku negatívne ovplyvní mnohé telesné funkcie a aj to ako sa cítite počas dňa. Máte kruhy pod očami? Vlasy sú matné a bez života? Málo času stráveného oddychom sa prirodzene prejaví aj na vašom vzhľade.

Na životnom prostredí prostredí záleží

Ak sa dlhodobo vystavujete nepriaznivým vplyvom ako dym či chlór vo vode, môže to viesť k strate lesku vlasov, elasticity pokožky, lámaniu nechtov. Chráňte sa rovnako pred extrémami počasia ako je mráz (balzam na pery, ochranné krémy na ruky aj tvár) alebo slnečné žiarenie (prípravky s ochrannými faktormi).

Fajčenie

Jedným zo spôsobov, ako narobiť zlo celému telu je fajčenie. Tabakový dym znižuje produkciu kolagénu a poškodzuje elasticitu vašej pokožky. O neblahých následkoch na celkové zdravie nehovoriac.

Na záver dovoľte zhrnutie: akúkoľvek stratégiu, ktorá podporí krásu vašich nechtov, vlasov, či pokožky, vaše telo uvíta. Správna výživa by mala byť vašou prvou myšlienkou, výber kozmetiky ďalšou a eliminovanie škodlivýn samozrejmosťou.