Ako dosiahnuť úpravu trávenia prirodzenou cestou?

Životný štýl, potraviny, ktoré jeme, spôsob trávenia voľného času - to všetko môže ovplyvniť spôsob, akým telo strávi to, čo zjeme. Čím môžme prispieť k zlepšeniu trávenia?

Tráviaci systém to nie je len žalúdok. Je to skupina orgánov, ktoré navzájom spolupracujú. Premieňajú konzumovanú potravu na energiu a živiny, ktoré sú potom absorbované do krvného obehu. Ako sa postarať o to, aby s trávením nevznikali žiadne zbytočné problémy?

Stimulujte svoje črevá

  1. Ovocie a zelenina by mali byť dennou súčasťou vášho jedálnička. Obsahujú vlákninu, minerály, enzýmy, vitamíny a udržujú tráviaci systém zdravý. Nezabudnite, 5 - 6 porcií denne.
  2. Doprajte si tiež celozrnné potraviny rovnako bohaté na vlákninu
  3. Dodržiavajte pitný režim. Ten by mal obsahovať 2,5 - 3 litre vody denne.Vyhnite sa minerálnym vodám s vysokým obsahom sodíka a sladeným vodám. Čistá voda je všeliek.
  4. Vyhýbajte sa spracovanému mäsu, môže spôsobiť problémy s tráviacim systémom
  5. Rovnako sa vyhýbajte polotovarom, konzervovaným či údeným potravinám
  6. Pol hodina cvičenia denne môže výrazne pomôcť znížiť problémy s trávením
  7. Zastavte konzumáciu potravín, ktoré sú zdrojom vašich tráviacich problémov: pre mnohých ľudí je to lepok v akejkoľvek forme (koláče, cestoviny, pizza, chlieb, obilniny, čokoľvek vyrobené z pšenice), pre ďalších sú výrobky s vysokým obsahom cukru alebo fruktózy

Čo na lepšie trávenie ponúka príroda?

Púpava lekárska

Nenápadná rastlinka pomáha pri bolesiach žlčníka. Pôsobí ako probiotikum, podporuje peristaltiku čriev a znižovanie cholesterolu.

Skorocel indický (psyllium)

Používa sa ako prevencia civilizačných chorôb a pomoc pri znižovaní hmotnosti. Obsahuje vlákninu, napomáha čisteniu čriev, pomáha udržiavať optimálnu hladinu cukru.

Chlorella pyrenoidoza

Je sladkovodná riasa, ktorá udržiava optimálnu hladinu pH v tele, podporuje prirodzenú mikroflóru v tráviacej sústave, odstraňuje zápchu a nadúvanie. Pomáha telo chrániť pred vznikom žalúdočných vredov.

Pestrec mariánsky

Najčastejšie je používaný pre svoju pomoc v regenerácií a čistení pečene. Stimuluje vylučovanie tráviacich enzýmov a žlče. Pomáha pri problémoch so žalúdočnými vredmi. Okrem toho je cenným zdrojom mnohých vitamínov.

Aloe Vera

Optimalizuje produkciu tráviacich štiav, pomáha pri žalúdočných bolestiach, hnačke i pri zápche. Aloe Vera je bohatým zdrojom vlákniny, minerálov - horčíka, selénu, zinku a chrómu a vitamínov A, C a E.

Rakytník rešetliakový

je zdrojom obrovského množstva vitamínov, najmä vitamínu C a minerálov. Pozitívne ovplyvňuje funkciu žalúdka, sleziny, dvanástnika. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Čierne korenie

zvyšuje vylučovanie tráviacich kyselín a urýchľuje metabolizmus, stimuluje pankreas, zbavuje nadúvania, hnačky aj zápchy.

Výživový doplnok Zerex Enzemax obsahuje výťažky z čierneho korenia, Rakytníka, Aloe Vera, Pestreca, Chlorelly, Psyllia a Púpavy - spomínaných rastlín, ktoré podporujú celkový proces trávenia a prispievajú k správnej funkcii pečene. Obsahuje extrakty z týchto bylín v optimálnom pomere, čím efektívne upravuje a podporuje činnosť tráviacej sústavy.

Správny pomer živín, primeraný pohyb a rozdelenie jedla do viacerých “dávok” vám pomôže účinne zažehnať problémy s trávením. Podčiarknite svoju snahu aj dostatočnou hydratáciou.