Ako dosiahnuť efektívne zníženie hmotnosti u žien?

Pokúšate sa raz a navždy získať ideálnu váhu a schudnúť, no namiesto toho ste len hladná a vyčerpaná? Choďte na to s rozumom a vo svojej snahe vytrváte. Poradíme, ako na to.

Zdravotné následky nadváhy a obezity

Nadváha býva najčastejšie spôsobená nedostatkom pohybu a nevhodnou stravou, prípadne hormonálnymi zmenami. Ak prerastie do obezity, začne byť pre ženu naozaj vážnym zdravotným problémom, nakoľko má veľmi zhubný vplyv na zdravie a psychiku. Prispieva k mnohým ochoreniam ako cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, depresie, chronická únava, nespavosť, problémom s plodnosťou.

Ako sa dá dosiahnuť zníženie hmotnosti?

  1. zmena jedálnička a životosprávy – vylúčenie sladkých a mastných pokrmov v rámci redukčnej diéty
  2. zaradenie aktívneho pohybu do dennej rutiny, lebo bez pohybu to totiž nepôjde
  3. zmena myslenia - nie od pondelka, nie od nového mesiaca - ihneď

Ktoré výživné látky podporujú chudnutie?

Chróm

Chróm sa do veľkej miery podieľa na udržiavaní vyrovnanej hladiny cukru v krvi, vďaka čomu vás pri jeho pravidelnom užívaní neprepadne „vlčí hlad“. Okrem toho reguluje cholesterol a potláča chuť na sladké.

Garnícia kambodžská (Garcinia Cambogia)

Obsahuje kyselinu hydroxicitrónovú, ktorá má pozitívne účinky na znižovanie hmotnosti. Pomáha znižovať chuť do jedla a predĺžiť pocit sýtosti, ďalej pomáha s vyrovnaním hladiny cukru v krvi a znižovaním cholesterolu.

Zelená káva

Účinnou zložkou zelenej kávy je kyselina chlórogenová. Tá napomáha chudnutiu tým, že obmedzuje vstrebávanie cukrov v tráviacom trakte, čím núti telo, aby čerpalo energiu z tukových zásob. Okrem zrýchlenia metabolizmu spôsobuje aj zníženie pocitu hladu. Pri pravidelnom užívaní potláča „jojo efekt“, ktorý trápi mnohých ľudí usilujúcich o zníženie hmotnosti.

Čierne korenie – piperín

Výťažok z čierneho korenia zvyšuje produkciu kyselín v žalúdku, čím urýchľuje a zjednodušuje trávenie. Zvyšuje vstrebávanie živín zo stravy, pomáha čistiť cievy a redukovať nezdravý cholesterol.

Všetky vyššie spomínané látky obsahuje výživový doplnok Zerex Assassin. Prírodné zložky napomáhajú znižovaniu telesnej hmotnosti, regulácii chuti do jedla, navodeniu pocitu sýtosti, stabilizácii krvného tuku a zniženiu rizika črevných a kardiovaskulárnych chorôb.