Ktoré prírodné afrodiziakum je najlepšie?

Spôsoby, ako urobiť sex ešte lepším, hľadajú ľudia od nepamäti. Pokiaľ sa ľudia budú reprodukovať, budú sa tieto spôsoby hľadať stále. Používanie afrodiziák je jedným z nich.

Afrodiziaká sú potraviny obsahujúce zložky, ktoré sú dôležité pre zdravé sexuálne fungovanie zlepšujú sexuálny výkon. Ktoré sú teda tie najlepšie?

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris)

je jedna z najúčinnejších byliniek na podporu mužského libida. Vďaka obsahu prírodných hormónov (steroidných saponínov), ktoré sa nachádzajú v jej listoch, dokáže podporiť tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu a súčasne povzbudiť chuť na sex. Okrem toho zlepšuje fyzickú výkonnosť, regeneráciu, prospieva pri chorobách močových ciest, upravuje krvný cukor, regeneruje pečeň.

Kotvičník zlepšuje potenciu vďaka tomu, že tvorba testosterónu v mužskom tele sa po jeho užívaní môže zvýšiť až o tretinu (podľa štúdie z roku 2012). Celkovo zlepšuje sexuálnu kondíciu muža a jeho rezistenciu voči pohlavným chorobám. Ďalšia štúdia potvrdzuje tradičné použitie Kotvičníka ako sexuálneho zosilňovača pri sexuálnych dysfunkciách u mužov.

Na ženy má Kotvičník zemný podobný vplyv ako na mužov – zvyšuje energiu a stimuluje ženské libido. Podporuje plodnosť. Vďaka tomu, že napomáha pri zvyšovaní hladiny estrogénov (ženských pohlavných hormónov), využíva sa na zmiernenie nepríjemných stavov a príznakov, ktoré ženy zažívajú v období menopauzy (zmeny nálad, nespavosť, návaly horúčavy a pod.).

Akým spôsobom ho môžete dostať do tela? Bylinka je dostupná ako výživový doplnok vo forme kapsúl alebo ho nájdete ako jednu zo zložiek čaju na povzbudenie.

Maca peruánska (Lepidium meyenii)

Rastlinka je často označovaná ako “Peruánska viagra”. V minulosti bola používaná na lepšie rozmnožovanie dobytka, kým ľudia neobjavili jej všestranné účinky. Priaznivo vplýva nielen na plodnosť, ale aj zvýšenie libida. Nedostatok chuti na sex môže nepríjemne zasiahnuť obe pohlavia v každom veku.

Okrem svojich účinkov na plodnosť a libido Maca môže pomôcť pri strate hmotnosti, v boji s osteoporózou, diabetom, podporuje zdravie srdca a celkovú imunitu.

Štúdia Účinok Lepidium meyenii (MACA) na sexuálnu túžbu a jeho chýbajúci vzťah so sérovými hladinami testosterónu u dospelých zdravých mužov potvrdila zlepšenie sexuálnej túžby u mužov, ktorí užívali Macu 8 týždňov.

Ženšen pravý (správne Všehoj ázijský, Panax ginseng)

Už názov napovedá, že táto rastlina je všeliekom. V tradičnéj ázijsej medicíne sa používa už stáročia na zvýšenie vitality, zlepšenie imunity, správne fungovanie organizmu a spomalenie starnutia.

Ženšen je tiež silným prírodným afrodiziakom, a to pre ženy i pre mužov. Ženšen sa postará o prekrvenie pohlavných orgánov a telo doslova rozpáli. Celkovo zvyšuje energiu, takže najprv rozohreje a potom pomôže pri dobrom výkone.

Výskumy tiež ukazujú, že táto rastlinka môže byť nápomocnou pri riešení problémov erektilnej dysfunkcie u mužov. Štúdia dokazuje, že podporuje produkciu oxidu dusnatého, zlúčeniny, ktorá zlepšuje svalovú relaxáciu v penise a zvyšuje krvný obeh.

L-arginin

L-arginin je aminokyselina, ktorá pozitívne vplýva na prekrvenie organizmu, a teda aj pohlavných orgánov u mužov aj u žien. Zvyšuje chuť na sex a podporuje dobrý výkon v posteli. Svojej obľube sa teší medzi športovcami, ale vďaka spomenutým vlastnostiam nájde uplatnenie aj v mnohých spálňach. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí, že pomáha proti bolesitiam hlavy, znižovania tlaku a protistresovo.

Podporiť chuť na sex u mužov rovnako ako aj pevnú erekciu s rýchlym nástupom účinku, umožní zloženie výživového doplnku Zerex Klasik. Originálna receptúra kombinuje zložky, ktoré sú známe pre svoj pozitívny efekt na libido, sexuálnu vitalitu a reprodukčné ústrojenstvo. Obsahuje totiž Macu peruánsku, Kotvičník zemný, ginko aj L-arginín.

Príjemnou formou, ako nechať afrodiziaká pracovať vo vašom tele, je napríklad urobiť si s partnerom čaj. A to čaj potencia. Taký, ktorý ovplyvní sexuálnu túžbu a povzbudí aj tvorbu ženských i mužských pohlavných hormónov.

Odpoveď na otázku “ktoré z afrodiziák je teda najlepšie?” si viete zodpovedať sami, keď vyskúšate účinky na vlastnom tele. To, čo vás najviac rozpáli a pomôže k sexuálnemu výkonu, bude tým najlepším.