Ako posilniť zdravie ciev a zlepšiť krvný tlak?

Krvný obeh to je neustály pohyb krvi v tele, ktorý je umožnený prostredníctvom pumpy - srdca. Tepny sú nádoby, ktoré prenášajú krv zo srdca, zatiaľ čo žily prenášajú krv späť smerom k srdcu. Je možné zlepšiť krvný tlak? Postarať sa o zdravie ciev a činnosť kardiovaskulárneho systému?

Čo áno a čo nie

Zaraďte do jedálnička čo najviac porcií zeleniny, ovocia a celozrnných obilnín. Vyhýbajte sa príliš slaným jedlám a jedlám s vysokým podielom tuku.

L-arginín

Objavte silu aminokyseliny L-Arginín. Zabraňuje upchávaniu ciev a podporuje ich pružnosť, vďaka produkcii oxidu dusnatého. L-Arginín efektívne reguluje výšku krvného tlaku a tým pôsobí ako prevencia proti srdcovo-cievnym ochoreniam. Pomáha zlepšovať zásobovanie organizmu krvou, jemné kapiláry pohlavných orgánov nevynímajúc, čím napomáha erekcii.

Okrem potravín ako je čokoláda, hnedá ryža, hrozno či zelený hrášok, je L-Arginín obsiahnutý aj v orechoch a semienkach (napr. v sezamových a slnečnicových).

Kotvičník zemný

Prispieva k udržaniu normálneho stavu krvného tlaku a ciev. Pozitívne ovplyvňuje zrážanlivosť krvi a podporuje normálnu hladinu triglyceridov a cholesterolu.

Cholesterol pod kontrolou

Udržujte optimálnu hladinu cholesterolu v krvi. Zerex Optichol Balance je výživový doplnok z výťažkami bylín, ktoré napomáhajú efektívnemu metabolizmu (trávenie) tukov a prispievajú k udržaniu normálnej hladiny LDL cholesterolu, trygliceridov a HDL cholesterolu. Obsahuje niekoľko vysoko účinných zložiek: zelený čaj, vitamín C, vitamín E, koreň púpavy lekárskej, včelí peľ, sójový lecitín a výťažok z kôry škorice.