Magazín

Poctivo pripravované články o tom najdôležitejšom, čo potrebuje každý vedieť o svojom zdraví.

Vyberte si z menu tému, ktorá Vás práve teraz najviac zaujíma.

Vzťahy a sex

Utajené dôvody, kvôli ktorým sa hádajú muži

23.07.2014 00:00

Ako sme avizovali naposledy, v tomto článku rozoberieme hlavné utajené dôvody, prečo sa muži hádajú. Jednotlivé príčiny uvedieme prehľadnejšie, aby ste to lepšie pochopili.  

Skryté príčiny, kôli ktorým sa háda muž

 1. Nemám rád, ak sa hnevá kvôli drobnostiam, ktoré urobím alebo neurobím. Zdá sa mi to, že ma odsudzuje a nechce.“
 2. Nemám rád, ak ma napomína, ako mám čokoľvek robiť. Neprejavuje mi veľký záujem a ani uznanie. Miesto toho sa cítim ako malé dieťa.“
 3. Neznášam ak zo svojho smútku a bolesti viní mňa. Nechcem byť jej chrabrým rytierom.“
 4. Nepáči sa mi, ak sa ponosuje, koľko musí robiť alebo ako to nikto neoceňuje. V takomto prípade sa domnievam, že neoceňuje to, čo pre ňu robím.“
 5. Neobľubujem, ak neustále vyčkáva, že niečo bude zlé. Domnievam sa, že mi nedôveruje.“
 6. Neznášam, ak vyžaduje, aby som niečo urobil alebo sa zhováral, keď to vyžaduje ona. Domnievam sa, že ma neprijíma a neberie na mňa ohľad.“
 7. Nemám rád, ak sa jej moje slová dotknú. Pociťujem, že mi nedôveruje,nerozumie a odvrhuje ma.“
 8. Nemám rád, ak odo mňa čaká, že jej budem čítať myšlienky. Ibaže ja to nedokážem. Som bezbranný a necítim sa dobre.  

Čo potrebujete, aby ste sa neškriepili

 1. Ako muž potrebujete pociťovať, že vás žena prijíma takého, akým ste. Pokiaľ to tak nie je, myslíte si, že vás chce zmeniť k lepšiemu.
 2. Potrebujete dostávať uznanie a záujem. Ak nie, tak sa urážate.
 3. Vyžadujte podnietenie. Ak ho nedostanete, nebudete sa snažiť.
 4. Potrebujete chválu. Ale miesto toho pociťujete, že váš partnerka viní, neoceňuje a nanajvýš sa cítite slabým a bezvládnym.
 5. Potrebujete cítiť dôveru svojej partnerky a chválu toho, čo robíte, s cieľom zaistenia bezpečia. Inak pociťujete vinu za jej strach.
 6. Potrebujete pociťovať, že vás partnerka akceptuje takým, akým ste. Inak sa domnievate, že vás tlačí do rozhovoru, aj keď nemáte čo povedať.
 7. Vyžadujte rešpektovanie a vieru v schopnosti. Ak to nemáte, domnievate sa, že vás partnerka nechce a nedokáže vám prepáčiť.
 8. Vyžadujete súhlas a uznanie.Ak to nedostávate, domnievate sa,že to nezvládate.  

Na záver

V závere chceme podotknúť, že muž má predpoklady k škriepkam, či hádkam, ak sú jeho základné citové potreby uspokojené. Ak to platí, tak budete schopní viac pozornejšie počúvať. Okrem toho dokážete rozprávať s väčším záujmom a porozumením. Nesúhlas a roztržku, či iné názory, ako aj nevhodné pocity dokážete riešiť rozhovorom, dohodou a kompromisom a nie nemilosrdnou a krutou škriepkou (hádkou).partnerské problémy o mužoch partnerské hádky
Magazín arrow
Magazín arrow