Magazín

Poctivo pripravované články o tom najdôležitejšom, čo potrebuje každý vedieť o svojom zdraví.

Vyberte si z menu tému, ktorá Vás práve teraz najviac zaujíma.

Vzťahy a sex

Ranná erekcia: Problém alebo dar prírody?

Autor článku: Jana Petrejová 27.05.2024 13:05 Nebojte sa rannej erekcie! Ide o znamenie, že všetky sexuálne funkcie sú v poriadku. Foto: Pexels.com

Niektorí sa cítia trápne, iní nad tým len mávnu rukou až do chvíle, kým sa nevyberú na záchod. Práve vtedy už ide o miernu komplikáciu, ktorej by sa najradšej zbavili. 

Stoporenie penisu sa týka nielen mužov, ale dokonca aj chlapcov a bábätiek v maternici. Ak patríte k drsnejšiemu pohlaviu a pýtate sa samých seba, o čo vlastne ide a či je ranná erekcia v poriadku, môžete byť pokojní. Ide totiž o dobré znamenie. 

Koho sa najviac týka?

Ak sa budíte s erekciou, môžete si gratulovať. Vaše telo funguje dobre, vrátane sexuálnych funkcií. Najčastejšie ju mávajú tí, ktorí tvrdo spia a snívajú. Nemusia mať pritom len erotické sny. Dochádza k nej totiž počas spánku v REM fáze, kedy sú aktivované niektoré časti mozgu. Počas spánku si môžete prejsť niekoľkými REM fázami, čo znamená, že môžete mať počas jednej noci aj 4-5 erekcií, ktoré trvajú niekoľko minút. Ranná erekcia je taktiež pravdepodobnejšia u tých, ktorí majú plný močový mechúr. 

Čo sa deje v tele?

Nie je úplne jasné, čo je za vznikom ranného “postavenia” sa penisu. Predpokladá sa, že je za to zodpovedná hladina mužského hormónu testosterónu, ktorá je vtedy vyššia. Úlohu by moholo zohrávať aj rozšírenie ciev v dôsledku pôsobenia oxidu dusnatého. Jeho zvýšená hladina spôsobuje lepšie prekrvenie penisu. Alebo noradrenalín v nadobličkách. Ten počas dňa potláča erekciu, no keď muž tvrdo spí, jeho produkcia je znížená. Výsledkom je viac uvoľnené telo a tým väčšia šanca na erekciu, ktorej nič nebráni. 

Ak sa zobudíte ráno s erekciou, môžete si gratulovať! Foto: Pexels.com

Taktiež by dôvodom mohol byť plný močový mechúr, na ktorý telo upozorňuje týmto spôsobom. Je za tým stimulácia nervov vedúcich k chrbtici, ktoré by mohli mať vplyv na vyvolanie erekcie. Tak by sa dalo vysvetliť to, prečo po rannom vymočení penis často “opadne”.

“Precvičený” penis ako prevencia 

Príroda to má celkom premyslené, hoci ju ešte celkom úplne stále nechápeme. Rannú erekciu nemožno považovať za zlý jav niečoho, k čomu by nemalo dochádzať. Ide o úplne normálnu vec, ktorá by mohla dokonca zlepšiť sexuálne zdravie. Možno to prirovnať l pravidelnému “cvičeniu”, ktoré penisu rozhodne prospieva. Každou jednou erekciou sa penis zväčšuje a následne opäť zmenšuje. Erektívne tkanivo sa tak naťahuje, precvičuje a zároveň prekysličí. 

Dalo by sa povedať, že silná erekcia v čase po zobudení pôsobí ako prevencia proti erektilnej dysfunkcii. Za absenciou rannej erekcie nemusí byť nič závažné, no ak sa často opakuje, na vine môže byť znížený testosterón alebo dokonca zvýšený krvný tlak. Akékoľvek zdravotné problémy súvisiace s týmto javom vám však potvrdí praktický lekár. 

Využite to vo svoj prospech

Je jasné, ako by sa dala využiť ranná erekcia. Vaša partnerka by mala byť rada, vďaka tomu, čo sa deje v trenkách jej partnera, si môžete užiť príjemné ranné milovanie. Vďaka stoporenému penisu to všako pôjde veľmi ľahko. 

Ak si chcete udržať erekciu, môžete siahnuť po doplnkoch výživy, ktoré podporia vašu snahu o príjemné rána. Zerex Klasik PLUS pozdvihnú libido, erekciu a tým sa postarajú o maximálny intímny zážitok pre oboch. Koniec strachu zo slabej erekcii, ktorá by mohla narušiť milostné radovánky. Vďaka produktu si užijete intímne zblíženie na maximum, za čo môžu extra koncentrované afrodiziaká. Sebavedomý chlap bude späť a s ním aj sexuálny život, ktorý doteraz nebol najideálnejší. Zerex Klasik PLUS vás nesklame a ochráni pred zlyhaním. Môže za to obsiahnutý kotvičník zemný a maca peruánska, ktoré podporujú sexuálnu túžbu a aktivitu. Očakávajte taktiež lepšiu výkonnosť a vytrvalosť, to všetko prispieva k intímnemu životu, o akom sa vám ani len nesnívalo. 

Zerex Klasik PLUS pozdvihne libido a postará sa o dosiahnutie erekcie.erekcia lepšia erekcia kvalitná erekcia prostata a erekcia ranná erekcia
Magazín arrow
Magazín arrow