Ako prirodzene zlepšiť krvný tlak a činnosť srdcovo-cievneho systému?

Tichý zabijak (ako sa zvykne vysoký krvný tlak nazývať) nemá žiadne príznaky. Je to však hlavné riziko srdcových ochorení a mŕtvice. Závisí od toho, koľko krvi čerpá vaše srdce a koľko odporu pretrváva krv vo vašich tepnách. Čím užšie sú vaše tepny, tým vyšší je váš krvný tlak.

Tu je pár tipov, ako prirodzeným spôsobom znížiť jeho hodnotu a podporiť tak činnosť kardiovaskulárneho systému.

Znížte hladinu cholesterolu

Je to nevyhnutné pri prevencii aterosklerózy. Cholesterol sa totiž zachytáva o steny ciev a môže spôsobiť ich upchatie.

Strava a cvičenie

Pre prevenciu je dôležitá predovšetkým pravidelná a vyvážená strava, bohatá na zeleninu. Ďalšou súčasťou prevencie je pohyb, ktorý udržiava cievy vo forme, reguluje krvný tlak a podporuje chudnutie.

Životný štýl

Fajčenie a zvýšená konzumácia alkoholu zvyšujú riziko aterosklerózy, snažte sa preto zbaviť týchto zlozvykov.

Prevencia

Efektívnym je napríklad Ženšen sibírsky (Panax ginseng), ktorý obsahuje množstvo antioxidantov. Napomáha regenerácii ciev, napomáha znižovaniu cholesterolu a pomáha regulovať zvýšený krvný tlak. Zvyšuje imunitu voči vírusovým a bakteriálnym ochoreniam, pôsobí ako prevencia proti stresu a depresii.

L-arginin dokáže efektívne regulovať výšku krvného tlaku a pôsobiť tak ako prevencia srdcovo-cievnym ochoreniam.

Aj zložky výživového doplnku Optichol Balance majú pozitívny vplyv na udržanie normálnej hladiny LDL cholesterolu a napomáhajú efektívnemu tráveniu tukov. Sú to výťažky zo zeleného čaju, vitamín C a vitamín E, výťažok z koreňa púpavy lekárskej, včelí peľ, sójový lecitín a výťažok z kôry škorice, ktorý prispieva k normálnej hladine cholesterolu v krvi.