Ako dosiahnuť rýchle zlepšenie imunity?

Imunitný systém každého z nás vykonáva pozoruhodnú prácu pri obrane proti choroboplodným baktériám a vírusom. Ale niekedy sa mu nedarí. Môžme zasiahnuť do tohto procesu a posilniť imunitný systém?

Urobiť pár zmien v životnom štýle a zlepšite svoju imunitu. Čo pre to môžme urobiť?

Imunita a jej funkcie

Imunita je odolnosť organizmu voči pôvodcom chorôb, jedom a tvorbe nádorových buniek. Imunitný systém pracuje na odstraňovaní patogénov ako baktérie, vírusy, parazity, ktoré vstupujú do tela. Neutralizuje škodlivé látky z prostredia a bojuje proti vlastným bunkám tela, ktoré sa v dôsledku choroby menia.

Narušená imunita sa môže prejavovať napríklad ako:

  • chronická únava

  • nechutenstvo

  • časté vírusové ochorenia

  • celková slabosť a stres

  • potravinová intolerancia a alergia.

Ktoré výživné látky sú potrebné na zvýšenie imunity?

Vitamín C – posilňuje spojivové tkanivá, čím bráni šíreniu infekcií v organizme. Ničí voľné radikály, tlmí prejavy alergie a posilňuje imunitu.

Zinok – posilňuje rast imunitných buniek, zmierňuje anémiu, zlepšuje hojenie rán.

Selén – napomáha tvorbe selenoproteínov, ktoré potláčajú chrípkový vírus.

Vitamín D3 – jeho zdrojom je predovšetkým slnečné žiarenie. Posilňuje imunitný systém v zimných mesiacoch.

Vitamín B2 (riboflavín) – zlepšuje rezistenciu tela voči infekciám bakteriálneho pôvodu.

Vitamín B6 – podporuje produkciu hemoglobínu a lymfocitov.

Vitamín B12 – stimuluje tvorbu červených krviniek, bunkový rast a bunkové delenie.

Všetky vyššie spomínané látky obsahuje výživový doplnok Zerex Daily Complex, ktorý aktivuje činnosť imunitného systému a zvyšuje jeho funkčnosť. Okrem prevencie vírusových a bakteriálnych ochorení, prispieva k liečbe zápalov, infekcií a chronického únavového syndrómu, zvyšuje odolnosť voči stresu, pomáha stimulovať činnosť srdca a ciev a znižovať riziko vzniku nádorových ochorení.

Pre účely zlepšenia imunity, môžeme stravu plnú vitamínov, minerálov, vhodne doplniť aj bylinnými čajmi. Čaj Chrípka Prechladnutie obsahuje bylinky ako Mäta prieporná, Skorocel kopijovitý, Baza čierna a Rebríček obyčajný, ktoré podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Vhodný je aj v počiatočných štádiách, keď začínate pociťovať nepohodlie.

Cvičenie a imunita

Cvičenie v správnej dávke môže byť prospešné. Kľúčom je nájsť to správne, ktoré vás bude baviť a naplňať. Pomôže vám udržať telo vo forme, zvýšiť kondíciu a znížia sa šance oslabovania imunitného systému v dôsledku útokov vírusov.

Správnu činnosť imunitného systému môžeme podporiť bylinkami, minerálmi, cvičením či výživovými doplnkami. Môžu byť použité na prevenciu a boj proti infekciám vďaka ich prospešným vlastnostiam.