Ako dosiahnuť celkové zvýšenie energie organizmu prirodzenou cestou?

Cítite sa vyšťavený, opotrebovaný a úplne bez energie? Alebo trpíte chronickou únavou? Načerpajte novú energiu.

Urobiť to môžete prirodzene zmenou stravy, zmenou životného štýlu, užívaním bylinných doplnkov, cvičením a vyhýbaním sa veciam, ktoré môžu vašu energiu odčerpávať. Tu je návod ako na to.

 1. Raňajkujte. Najlepšie niečo s vysokým obsahom vlákniny. Raňajky vám pomôžu zahnať hlad, ktorý môže viesť k nízkej energii.
 2. Napite sa. Dodržujete pitie 3 litrov vody denne? Nie? A odkiaľ potom beriete palivo na ďalšie fungovanie? Pite.
 3. Jedlo si rozložte na celý deň. Najlepšie do 5 - 7 “dávok”, v ktorých nesmie chýbať ovocie a zelenina. Udržte primeranú hladinu cukru po celý deň, nerobte telu extrémy.
 4. Cvičte. Cvičenie je prírodný posilňovač energie
 5. Pár minút chôdze vonku, keď svieti slnko, môže zvýšiť náladu, pamäť a schopnosť absorbovať nové informácie.
 6. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi. Ľudia, ktorí sú neustále negatívni vás oberajú o energiu. Nenechajte sa o ňu pripraviť.
 7. Vyspite sa. Najlepším zdrojom regenerácie je spánok, počas ktorého prebieha obnova buniek a syntéza bielkovín.
 8. Jedzte výživné jedlá. Prirodzená regenerácia organizmu sa dá posilniť aj výberom stravy. Doprajte si dostatok bielkovín, napr. v podobe ovsených vločiek, bieleho jogurtu či orechov. Odporúčame tiež zvýšenú konzumáciu zeleniny a ovocia.
 9. Urobte si zelený čaj. Je to jeden z najzdravších nápojov vôbec. Je nabitý antioxidantmi a živinami, udrží vás v bdelosti, a obsahuje aj stimulant - kofeín.

Chronická únava – vitamíny a minerály, ktoré ju pomáhajú zmierniť

Proti chronickej únave je vhodné nasadiť komplexnú zmes vitamínov a minerálov, či už vo forme pestrej stravy (čerstvé ovocie a zelenina, orechy, ryby, atď.) alebo výživových doplnkov s obsahom:

 • vitamín C
 • vitamín A
 • B-komplex
 • horčík
 • zinok
 • železo

Všetky tieto vitamíny a minerály obsahuje vo vysokej koncentrácii Maca peruánska (Lepidium meyenii). V jej koreni sa nachádzajú voľné mastné kyseliny, ktoré ľudské telo potrebuje a tiež esenciálne aminokyseliny. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu dokáže v krátkom čase spôsobiť výrazné zvýšenie energie a regeneráciu psychiky.

Maca peruánska pomáha pomáha zvyšovať fyzickú a psychickú výkonnosť, pôsobí proti únave predovšetkým tým, že podporuje hormonálnu rovnováhu. Prispieva k úprave menštruačného cyklu a príznakov PMS alebo menopauzy u žien.

Maca peruánska stimuluje činnosť štítnej žľazy. Používa sa na liečenie stavov úzkosti a pomáha zmierňovať depresiu.

Ženšen (Všehoj ázijský)

Bylina je schopná revitalizovať unavený organizmus. Aj preto sa doporučuje zaradiť užívanie pravého ženšena ako každoročnú kúru.

Zerex Daily Complex

Výživový doplnok Zerex Daily Complex efektívne podporuje proces regenerácie vďaka vysokému obsahu dôležitých minerálov horčíka a železa. Obsahuje tiež dôležité vitamíny B6, C a D.