Nudný sexuálny život

Bohužiaľ, neuvedomujeme si pomalý proces, ale až stav, keď sa zo šťastného, naplneného a šťavnatého sexuálneho života zrazu stane rutina. Možno sa pýtate – ako je to možné?

Veď sex je super. Iste, lenže ak celý život večeriate steak, budete si ho užívať prvý týždeň, možno mesiac. Po roku vám ani nenapadne vidieť ho v plnej kráse, tak ako prvýkrát. Takže ak nie ste zástancom striedania partnerov alebo otvoreného vzťahu, je dobré naučiť sa urobiť „steak“ aj inak. Vyskúšajte nové veci v sexe.

Iste, sex sa učiť nemusíte, veď to každý vie. Prečo je potom toľko žien a mužov v partnerstve sexuálne neuspokojených?

Techniky ako vedomé milovanie, orgazmická meditácia, partnerská masáž, zväzovanie, sexuálne hračky, hry na rôzne postavy alebo master-slave existujú. Avšak bez „návodu“ či správneho vedenia sa v nich môžete ľahko stratiť či zraniť. Prípadne nevyužijete naplno ich potenciál. Ak máte chuť podniknúť niečo nové s vašou polovičkou a čítanie vás nebaví, existujú aj kurzy pre páry, ktoré vedú skúsení lektori.

Vzťah a sexuálny život je niečo, na čom by sme mali pracovať priebežne. Je to ako s poličkou: ak jej nevenujete pozornosť a pravidelne ju neutierate, zapadne prachom.

Naplánujte si rande, aj keď ste vo vzťahu už veľa rokov. Pekne sa oblečte (ako na špeciálnu udalosť), choďte na večeru a potom napríklad na prechádzku. Vaša žena to určite ocení. A večer, ukončený v spálni, sa môže stať zaujímavým...

Ak máte deti, dohodnite si raz za čas opatrovanie. Vyberte sa do hotela na víkend a uvidíte, ako dobre vám to padne a stmelí vás to. Vypnite si mobil, v práci to bez vás pár dní zvládnu a vy to bez práce zvládnete tiež.