Magazín

Poctivo pripravované články o tom najdôležitejšom, čo potrebuje každý vedieť o svojom zdraví.

Vyberte si z menu tému, ktorá Vás práve teraz najviac zaujíma.

Vzťahy a sex

Čo pomôže s predĺžením sexuálneho styku? Preč s problémami s predčasnou ejakuláciou

Autor článku: Jana Petrejová 13.06.2024 08:11 Užívajte si spoločné chvíľky intenzívnejšie a bez problému s predčasnou ejakuláciou. Foto: Pexels.com

Za úspechom v posteli nie je len pevná “výzbroj”. Stojí za ním aj to, ako dlho vydrží a tiež, ako dlho vydržíte vy. Je pekné, že muži dosiahnu orgazmus v priemere o polovicu rýchlejšie, no čo sa týka nežnejšieho pohlavia, tam to trvá istú dobu. Navyše, milostné radovánky sú príjemnou intímnou chvíľkou vo dvojici, tak prečo si ten spoločný čas nepredĺžiť a nedopriať si viac? Pohlavný styk sa však môže skončiť predčasne kvôli jednému problému.

Ak ste po romantickej večeri vhupli do postele, aby ste sa mohli povenovať jeden druhému, no skončilo to skôr, než si stihli uvedomiť, že sa niečo deje, ide o nepríjemnosť, ktorá zamrzí. Je úplne bežné, ak sa to stane raz za čas v zápale vášne a prebiehajúcich iskier. Jednoducho ste boli taký vzrušení a túžili ste po partnerke, že sa to skončilo predčasne. Opakovaná situácia však už nie je žiadna sranda. 

Príliš rýchla alebo predčasná ejakulácia a problém s výdržou, ktorá trvá len niekoľko minút, značí signál, že niečo nie je v poriadku. V tom prípade je dôležité nájsť príčinu a následne sa zamerať na riešenie. 

Priemerná doba, kým dôjde k orgazmu

K ejakulácii dochádza po stimulácii, najčastejšie vo forme masturbácie alebo pohlavného styku. Je sprevádzané ejakulátom z močovej trubice tlakovým výstrekom, ktorý je výsledkom svalových kontrakcií. Tie vypudia ejakulát s obsahom spermií. Dochádza k orgazmu, pričom doba, kým k nemu u zdravého muža dôjde, trvá približne 8 až 12 minút. U žien je to až 20 minút, čo je mužská nevýhoda. Záleží však od okolností, kedy muž alebo žena dosiahne orgazmus. 

Príčiny predčasného konca

Na dobu do vyvrcholenia vplýva viacero faktorov. Potláčanie pocitov vzrušenia alebo prerušovanie pohlavného styku môže oddialiť orgazmus. Vplýva na to aj libido, konkrétne nadmerný sexuálny apetít vedie ku krátkej výdrži. Na vine môže byť aj zdravotný stav muža, napr. infekcie v močovej sústave alebo v prostate. Psychogénne faktory ako napr. stres, nervozita, strach či prepracovanosť, majú taktiež na to vplyv. 

Ak dôjde k vyvrcholeniu do 1 až 4 minút, dochádza k predčasnej ejakulácii. Ak ide o opakovaný a dlhodobý stav, malo by sa s tým niečo robiť. 

Vyriešte zdravotný problém

Skôr, než sa pustíte do techník a metód, je potrebné vyriešiť fyziologické problémy. Ak máte problém so zápalom žaluďa alebo trpíte infekciou v prostate, treba zahájiť liečbu. Tým efektívne problém vyriešite. 

Riešte problémy s predčasnou ejakuláciou, ktorý môže narušiť intímne chvíľky. Foto: Pexels.com

Cvičte počas styku

Predĺženie sexuálneho styku podporia Kegelove cviky, ktoré sú dobré na posilnenie svalstva panvového dna. Pri tomto cvičení striedavo sťahujete a uvoľňujete svaly ovládajúce močenie. Môžete vyskúšať stlačiť špičku penisu v mieste uzdičky (časť kože spojujúcej predkožku so žaluďom), keď sa bude blížiť orgazmus. 

Zmeňte dýchanie

I taká drobnosť ako dýchanie môže pomôcť. Dýchajte pomalšie, hlbšie a nemyslite na nič vzrušujúce. 

Zmeňte polohu

Zabudnite na misionársku polohu a polohu zozadu. Dajte prednosť menej dráždivej polohy, napríklad pozícia jazdkyne. 

Iné opatrenia

Aby ste zmiernili libido a sexuálne napätie, je dobré spraviť určité opatrenia už na začiatku pohlavného styku. Pomôžu s predĺžením doby ejakulácie. Napríklad stavte na masturbáciu s vyvrcholením na úvod styku alebo na dlhšiu predohru s prerušovaním. Pohlavný styk s plným močových mechúrom by taktiež mohlo byť riešenie. 

Liečba pod dohľadom lekára

Ak nepomáha nič iné, nastupuje liek na predĺženie predĺženie pohlavného styku, ktorý si poradí i s vážnejšími poruchami predčasnej ejakulácie. Liečbu musí stanoviť lekár, kontaktujte ho, ak máte podozrenie na tento problém. 

Podporné prípravky vo forme tabliet

Prípravky s obsahom bylinných extraktov, aminokyselín či minerálov pomôžu s oddialením ejakulácie a dlhšou erekciou. Ak chcete pozdvihnúť intímny život na novú úroveň, siahnite po produkte Zerex Extralong, ktorý zvýši vašu vitalitu. Myslí sa tým sexuálna a s tým idú ruka v ruke výkon a kondícia. Stratené sebavedomie bude minulosťou, tentokrát príde v ešte ohromujúcejšej forme a len tak skoro vás neopustí. Tak si užijete dlhší spoločný zážitok bez zbytočných prestávok. 

Tajomstvo účinkou Zerex Extralong spočíva v jedinečnom zložení. Napríklad extrakt z plodu z kotvičníka zemného podporuje libido a sexuálnu túžbu a postará sa o optimálnu hormonálnu činnosť, ktorá je prevenciou pred vznikom predčasnej ejakulácie. Žiadne zlyhanie nehrozí ani vďaka L-arginínu, ktorý zlepšuje okysličenie svalstva. To znamená zvýšenú výkonnosť, vytrvalosť a predchádza skorému vyvrcholeniu. So Zerex Extralong nehrozí žiadne zlyhanie v posteli. Užite si milostné radovánky bez akýchkoľvek zábran a nepozerajte pri tom na stopky, nejde o preteky! 

Zerex Extralong sa stane vaším parťákom za dverami spálne.predčasná ejakulácia ejakulácia pohlavný styk predĺženie pohlavného styku sex
Magazín arrow
Magazín arrow