Natural Jihlava - Slzovka obecná

500 g
| RECENZIE

Natural Jihlava - Slzovka obecná

500 g

Slzovka obyčajná (tiež jojobový slzy, čínsky Yi yi ren, japonsky Hatomugi) je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete. Bola základom stravy v starom Egypte, Palestíne či Grécku. Tieto semená divokej trávy, ktoré sú podobné jačmeni, majú silné čistiace účinky a používajú sa na detoxikáciu organizmu.

Skladom 1-5 ks 6,70 € s DPH

Spôsoby a odhadované termíny dodania
Slovenská pošta môžete mať zajtra
Kuriér UPS môžete mať zajtra
Balíkobox môžete mať zajtra
Packeta Z-POINT / Z-BOX môžete mať zajtra
Packeta Home - kuriér na adresu môžete mať zajtra
- 1Ks +

SÚVISIACE PRODUKTY

icon

Čistí organizmus

icon

Posilňuje žalúdok a slezinu

icon

Má priaznivý vplyv na pokožku

Natural Jihlava - Slzovka obecná 500 g

Slzovka obyčajná (tiež jojobový slzy, čínsky Yi yi ren, japonsky Hatomugi) je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete. Bola základom stravy v starom Egypte, Palestíne či Grécku. Tieto semená divokej trávy, ktoré sú podobné jačmeni, majú silné čistiace účinky a používajú sa na detoxikáciu organizmu. Slzovka podporuje funkciu sleziny, pomáha tráveniu mäsa a tukov. Má priaznivý vplyv na pleť.

Používa sa na podpornú liečbu pri: - detoxikáciu - celkovom zahlienenie - zápaloch močového mechúra - opuchoch, bolestiach svalov a kĺbov spôsobených vlhkosťou a vetrom - akné - bradaviciach - materských znamienkach - črevných parazitoch -kašovité stolicu - hnačke

Spôsob Použitím vhodná ako prídavok do kaší, polievok, šalátov, alebo zdravotných čajov.

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

Posilňuje slezinu PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI,
Vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády YU
Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horúce toxíny RE DU
Posilňuje energiu Qi obličiek a pľúc

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí u stavov ako napr .:

  • Čistí organizmus od nánosov zo živočíšnych potravín a tukov a používa sa tiež na podpornú liečbu pri celkovom zahlienení. Hlien je podľa TCM výsledkom "zlého" stravovanie, teda takmer každý človek je určitým spôsobom týmto postihnutý a jeho "rúrky sa tak zanášajú..." Dna, žlčníkové a obličkové kamene a piesok, angína pectoris,, reumatické ochorenia, artróza, metabolické syndrómy (vysoký krvný tlak +obezita + srdcové choroby + cholesterol + ateroskleróza), celiakia, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída ... Dokáže zmäkčovať a zvláčňovať, preto aj pomáha uvoľňovať živočíšne tuky a stuhnutá ložiská škodlivín z organizmu ako cysty, myómy, strumy, fibrómy, rôzne druhy nádorov , opuchy končatín, uvoľňuje napätie šliach a kŕče v končatinách a znižuje "zlý" cholesterol.
  • Posilňuje žalúdok a slezinu, odvádza z organizmu prebytočnú vodu a je močopudná.
  • Posilňuje pľúca, obzvlášť pri kašli a po respiračných ochoreniach (po virózach, chrípkach, zápaloch priedušiek a pľúc a pod.).
  • Má priaznivý vplyv na pokožku, ktorú udržuje hebkú a vláčnu. Užíva sa vnútorne na liečbu bradavíc a pri tvorbe materských znamienok. Chráni pred ekzémy, zápaly kože(lupienka, akné, ružovka, vredy predkolenia a pod.) A spomaľuje šedivenie vlasov.
  • Odvar zo slzovky sa považuje za veľmi liečivý pre ťažko chorých pacientov, lebo spoľahlivo pôsobí pri žalúdočnej a črevnej slabosti, upravuje hnačky (i chronické),viaže na seba toxíny, ktoré sú produktom látkovej výmeny, a podporuje funkciu pečene.
  • Zaujímavé je použitie proti rôznym druhom zhubných nádorov; v poslednej dobe sa zistilo, že v semenách obsiahnutý coixenolid má skutočne kancerostatické účinky.

Všetci poznáme ten pocit, kedy sa cítime akoby nasiaknutí as pocitom tiaže alebo únavy, ktoré nie je možné len tak striasť. Slzovka to tzv. Odpuchnutie (či vyžmýkaniu nasiaknuté huby na umývanie tabule) za nás urobí!

Opis podľa tradičnej čínskej medicíny


DÁVKOVANIE

40 g denne, tj. 2 vrchovaté polievkové lyžice

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade - tehotenstvo, pri akútnominfekčnom ochorení (chrípka, angína a pod.)

Uplatnenie v kuchyni:

Je pestovaná ako krmovina a v niektorých oblastiach sa jej semená používajú na výrobu múky, najmä v Indii, kde ju však v novšej dobe nahradila kukurice. V Číne sapoužíva na prípravu polievok podobne ako u nás krúpy. Avšak naše krúpy nemajú takýúčinok ako práve Slzovka ... Pražená s cukrom sa jej ako cukrovinka alebo lúpaná akobúrske oriešky. Používa sa tiež ako náhrada prosa (pšena).

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané recenzie.

Povedzte Váš názor na

Meno Recenzia Hodnotenie

Chcete vedieť viac o tomto produkte?


Máte záujem o spoluprácu, poprípade máte otázky ?
Neváhajte nás kontaktovať.

guaranty

Doprava zadarmo

Nezabudnite na to, že ak u nás nakúpite v hodnote nad 79 eur, získate dopravu úplne zadarmo.

Výhodná ponuka

všetky produkty