Sexuológ MUDr. Václav Urbánek, CSc o produktoch Zerex

Názor sexuologa MUDr. Václav Urbánek, CSc o tabletkách Zerex. Volně dostupné, certifikované, pilulky na potenci Zerex mají přírodní složení, podporují libido, erekci a sexuální výkon.

Moderná podpora sexuálneho zdravia

Paleta farmakologických liečebných prostriedkov či ciest k priaznivému ovplyvňovaniu a zvládaniu mužských sexuálnych dysfunkcií rôzneho typu sa v Slovenskej republike v nedávnych týždňoch (cirka od novembra 2016) rozrástla o doplnky výživy ZEREX. Ocenia ich najmä a v prvom rade tí užívatelia, ktorí pred chemicky syntetizovanými substanciami uprednostňujú prípravky získané z prírodných zdrojov, teda obsahujúce účinné látky bylinného pôvodu.

Spomínaný doplnok stravy pod značkou Zerex distribuuje spoločnosť Active life, s.r.o. K dnešnému dňu je volne dostupný dokonca v troch indikačne rozdielnych modalitách; čiže v troch zložením vzájomne odlišných variantoch, z ktorých každá je k aplikácii určená pri inom prevažujúcim sexuálnom problému či nedostatku. Súčasne však platí, že je prípustné jednotlivé produkty v prípade potreby spolu rozumným spôsobom kombinovať. Príslušné názvy sú Zerex Klasik, Zerex Extralong a Zerex Ultragold.

Najskôr sa budeme venovať spoločným vlastnosti, či charakteristikám spomínaných troch produktov a potom sa budeme podrobnejšie venovať každej modalite zvlášť.

Zerex sú originálne doplnky stravy vyrábané vo Spojených štátoch amerických, pričom dôležitou prednosťou je certifikovanosť, ich zloženie. (Prípustná výrobná tolerancia oproti písomne proklamovanej skladbe každého typu kapsuly tu činí plus mínus 10 mg.) Sú určené plnoletým mužom, teda vo veku od osemnásť rokov vyššie.

Predstavujú kombináciu prírodných extraktov z tradičných bylín s niektorými aminokyselinami pre ľudský organizmus nevyhnutnými, či dôležitými  vitamínmi skupiny B. Elegantný, pre užívateľov úplne nezaťažujúci, je spôsob podávania v podobe kapsúl, na perorálnu aplikáciu; teda k prostému prehltnutiu načasovanému (konkrétne pozri nižšie) pred párovou (manželskou alebo partnerskou) sexuálnou aktivitou.

Veľkou výhodou je nulový výskyt akýchkoľvek nežiaducich vedľajších účinkov. Inými slovami, kapsuly Zerex nevyvolávajú bolesti hlavy, nespôsobujú podráždenie tráviaceho traktu a tak ďalej; naopak, prispievajú k navodenie priaznivého duševného rozpoloženia a pohody. Doba nástupu účinku je do určitej miery individuálna, závisí totiž od veku jedinca a na jeho telesnom i psychickom stave.

Keďže sa praktické uplatňovanie doplnkov stravy Zerex obvykle deje bez nutnosti priebežných kontrol lekárom, musím tu uviesť a zdôrazniť niekoľko všeobecných obmedzení a zásad, ktoré sú pre potenciálnych používateľov z hľadiska zdravotnej bezpečnosti absolútne neprekročiteľné:

1) Zerex neužívajte pri týchto skutočnostiach zdravotného stavu: cievna mozgová príhoda prekonaná v posledných troch mesiacoch; srdcový infarkt prekonaný v posledných troch mesiacoch; iné, bližšie nediagnostikované ťažkosti týkajúce sa srdcovej činnosti; nízke hodnoty krvného tlaku; závažná porucha funkcie pečene alebo obličiek; precitlivenosť (alergická reakcia) na niektorú zložku doplnku; vrodená porucha očnej sietnice - jej zriedkavo sa vyskytujúci pigmentový zápal; známky zvýšenou všeobecnou krvácavosťou; vredová choroba žalúdka alebo dvanástnika.

2) Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie (pozri nižšie), a to ani v prípade "striedania" jednotlivých modalít produktu Zerex; jednotlivých modalít produktu Zerex.

3) Prípravok nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy.

4) Prípravok nekombinujte s alkoholom.

5) Počas užívania produktu Zerex neaplikujte žiadny iný farmakologický prostriedok k podpore sexuálnych funkcií.


ZEREX KLASIK

Zloženie: Tribulus terrestris (kotvičník zemný) 150 mg, L-arginín 50 mg, Maca (žerucha peruánska) 50 mg, L-lyzín 50 mg, teobromín 50 mg, L-citrulín 50 mg.

Dávkovanie: 1 kapsulu užiť približne 1 hodinu pred sexuálnym aktom. Maximálna denná dávka obnáša 2 kapsuly.

Charakteristika účinkov: Zvyšuje sexuálnu túžbu čiže libido, zlepšuje kvalitu i spoľahlivosť erekcie a celkovo skvalitňuje priebeh pohlavného styku. (Stačí užiť len jednu kapsulu.) 

ZEREX EXTRALONG

Zloženie: Tribulus terrestris 100 mg, L-arginín 50 mg, Maca 50 mg, ženšen 50 mg, L-lyzín 50 mg, teobromín 40 mg, pestrec mariánsky 30 mg, L-citrulín 30 mg.

Dávkovanie: 1 kapsulu užiť približne 1 hodinu pred sexuálnym aktom. Maximálna denná dávka obnáša 2 kapsuly.

Charakteristika účinkov: Zvyšuje sexuálnu túžbu čiže libido. Je vhodný pre mužov s predčasnou ejakuláciou (Stačí užiť len jednu kapsulu.) Oddialením ejakulácie môže v niektorých prípadoch pohlavný styk predĺžiť až o niekoľko minút minút.

ZEREX ULTRAGOLD

Zloženie: Tribulus terrestris 300 mg, Maca 200 mg, Schizandra chinensis (klanopraška čínska) 200 mg, laktát zinočnatý 20 mg, glukonát meďnatý 2 mg, vitamín B2 (riboflavín) 2,8 mg, vitamín B6 (pyridoxín) 8 mg , vitamín B12 (kyanokobalamín) 5 mikrogramov.

Dávkovanie: Užívať 2 kapsuly denne - jednu ráno a jednu večer. Odporúča sa užívať minimálne po dobu 3 mesiacov.

Charakteristika účinkov: Dlhodobo zachováva kvalitné sexuálne funkcie; je vhodný pre seniorov a mužov v roduktívnom veku, ktorí sa snažia o splodenie dieťaťa. Znižuje stres, prispieva k udržaniu optimálnej hladiny mužského pohlavného hormónu a posilňuje činnosť imunitného systému.

Záverom možno súhrnne konštatovať, že vhodnou voľbou niektorej z troch existujúcich originálnych modalít produktu Zerex je možné výrazne priaznivo ovplyvňovať prípady erektilnej dysfunkcie, predčasnej ejakulácie a zníženej sexuálnej túžby, eventuálne tiež problémov týkajúcich sa prostaty, a v konečnom dôsledku tak podporiť aj zdarné plodenie potomstva konkrétnymi manželskými alebo partnerskými dvojicami. Veríme, že pozitívnych skúseností, s veľmi sľubnými doplnkami stravy  Zerex klasik, Zerex extralong a Zerex ultragold, bude rýchlo pribúdať. Ich výdatné vytúžené účinky užívateľom zrejme prinesú potešenie a trebárs aj radostné erotické povyrazenie.

MUDr. Václav Urbánek, CSc.