Poctivo pripravované články o tom najdôležitejšom, čo potrebuje každý vedieť o svojom zdraví.
Vyberte si z menu tému, ktorá Vás práve teraz najviac zaujíma.
Naše telo
Odhaduje sa, že o niekoľko rokov sa počet ľudí bojujúcich s týmto ochorení zvýši do takej miery, že by mohla mať pandemický charakter. Dnes trpí na cukrovku 2. typu okolo 500 miliónov ľudí na svete. Na ochorení sa podieľa dokonca niečo, s čím majú mnohí problémy v nočných hodinách.
Odborníci neustále pripomínajú dôležitosť zdravej životosprávy, ktorá môže zvrátiť cukrovku. Pestré a vyvážené stravovanie a pravidelný pohyb sú účinnou cestou k zdravému životu bez ochorenia. Platí to hlavne v prípade, ak je reč o cukrovke 2. typu, pri ktorej závisí od návykov, či na ňu ochoriete. Cukrovka 1. typu je závažnejšia, keďže pri nej si pacient musí po celý svoj život pichať injekčne inzulín.
Samozrejme, v oboch prípadoch je zdravý životný štýl dôležitý. Je jedno, aký typ cukrovky máte, nekontrolovateľná hladina glukózy môže spôsobiť zdravotné problémy vrátane kradiovaskulárnych chorôb, poškodenia ciev, mŕtvici, ochorenia obličiek či straty zraku. Ak máte cukrovku typu 2, treba rátať s horším hojením rán, a tým aj s vyšším rizikom vzniku gangrén, ktoré vedú k amputácii.
Cukrovka sa považuje za tichý zabijak, spočiatku nemá výraznejšie príznaky. Odhalí ju len preventívna prehliadka, na ktorej vám lekár zmeria glukózu v krvi. Vtedy zistí, že ste ochoreli na 2. typ, pri ktorom sa príznaky vyvíjajú postupne, aj niekoľko rokov. Tento typ rozoznať aj podľa toho, že väčšina pacientov je obéznejších.
Prejavy cukrovky:
Častý smäd
Časté chodenie na záchod kvôli malej potrebe
Pocity únavy
Svrbenie
Zápach z úst po acetóne
Zlé videnie (rozmazané s problémom zaostriť)
Cukrovku môže spôsobiť:
Nezdravé jedlo
Vysoký krvný tlak
Obezita alebo nadváha
Gestačná cukrovka počas tehotenstva
Dlhodobé užívanie určitého druhu liekov, napr. steroidy
Vysoký cholesterol
Vysoké riziko rozvoja ochorenia majú taktiež osoby ázijského, afrického alebo afro-karibského etnika a ak niekto z rodiny trpel cukrovkou. Dĺžka spánku je ďalšia príčina vzniku cukrovky, o ktorej vie málokto. Prišli na to vedci z Južnej Kórey, ktorí skúmali vplyv dĺžky spánku na riziko prediabetu do diabetu 2. typu. Preukázali vzťah medzi krátko trvajúcim spánkom a zvýšeným riziko vzniku cukrovky. Sústredili sa na to, či nedostatok spánku má vplyv na hladinu glykovaného hemoglobínu, ktorý následne vplýva na rozvoj cukrovky 2. typu.
Odborníci zistili, že prediabetici so spánkom dlhým 5 hodín a menej, majú až o 68% vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať do dvoch rokov cukrovku 2. typu v porovnaní s tým, ktorí spávajú minimálne 7 hodín. Avšak nielen počet hodín spánku je rozhodujúci a spája sa s ochorením. Sú tu aj ďalšie aspekty, teda hĺbka a kvalita spánku. Iná štúdia zase odhalila, že to, o koľkej sa ľudia ukladajú do postele, kedy vstávajú a či majú spánkové návyky pravidelné, sú taktiež dôležité a považujú sa za spúšťač cukrovky.
Odhalená príčina vzniku cukrovky je prvým krokom k tomu, ako ju zastaviť alebo aspoň zmierniť. Pomôžte si výživovým produktom Zerex Dialexin Balance, ktorý sa postará o optimálnu hladinu cukru v krvi a podporu metabolizmu glukózy. Privítajte krajší život plný zážitkov so svojimi najbližšími bez akýchkoľvek starostí o hladinu cukru v krvi. Zerex Dialexin Balance ju bude mať pod kontrolou za vás. Aby toho nebolo málo, budete mať menej chuť na sladké. Tým pádom nebude hladina glukózy v ohrození.
Vychutnávajte si chvíle v kruhu svojej rodiny bez akéhokoľvek strachu o svoje zdravie. Kľúčovou zložkou je extrakt z rastliny Gymnema, ktorej možno poďakovať za úžasné účinky. Medzi ne patrí tiež vplyv na hladinu zlého LDL cholesterolu a ochrana pred vznikom zápalových procesov.