Poctivo pripravované články o tom najdôležitejšom, čo potrebuje každý vedieť o svojom zdraví.
Vyberte si z menu tému, ktorá Vás práve teraz najviac zaujíma.
Zdravie
Ak chcete odľahčiť svoju pečeň, najväčšími nepriateľmi orgánu sú mastné jedlá, cukry a alkohol. Tieto potraviny dávajú pečeni riadne zabrať a zaťažujú ju. Je teda jasné, že ak sa jej rozhodnete pomôcť, treba začať v kuchyni a znížiť príjem rizikových potravín. Ak sa sústredíte na príjem nasledujúcich látok vo svojej strave, môžete si byť istí, že svojej pečeni doprajete to najlepšie.
Obmedzenie negatívnych vplyvov na pečeň a zameranie sa na určité zdravé potraviny je cestou k zdravej pečeni. Jej tkanivo má totiž veľmi dobrú mieru regenerácie, preto je možné efektívne zmierniť jej poškodenie.
Na pečeň sú dobré vitamíny a iné látky, ktoré nájdete v bylinkách alebo v potravinách:
Zoznámte sa s hlavnou účinnou zložkou silymarínu. Ak vám to stále nič nehovorí, skrýva sa za tým látka, ktorá sa získava zo semien pestreca mariánskeho. Možno ho považovať za najúčinnejšiu bylinku, ktorá podporuje zdravie pečene, prispieva k detoxikácii tohto orgánu a taktiež napomáha k správnemu fungovaniu tráviaceho systému. Ak sa chcete postarať o očistu tela, pestrec je skvelou voľbou.
Práve zdravá pečeň, ktorej fungovanie má vplyv na stav ďalších orgánov, a tým aj celého organizmu, je alfou a omegou pevného zdravia. Preto by mal byť pestrec a jeho výťažky z neho doslova naordinované tým, ktorí sú náchylnejší na ochorenia pečene alebo majú horšie výsledky z krvných testov.
Silybín je vo vode rozpustný flavonoid, ktorý preniká do bunkových membrán pečeňového tkaniva. Spolu s fosfolipidmi tvorí dvojku, ktorá je ešte účinnejšia. Fosfolipidy prispievajú taktiež k regenerácii pečene, preto je dobré, ak produkt na podporu pečene obsahuje patentovanú zmes extraktu z pestreca mariánskeho a fosfatidylcholínu.
Makroživina nevyhnutná pre správnu funkciu pečene, nervov, pohyb svalov i udržanie zdravého metabolizmu. Ide len o zlomok vymenovaných pozitívnych účinkov na ľudské telo, ktoré má na svedomí cholín, teda vitamín B8. Rovnako ako ostatné vitamíny skupiny B, hrá dôležitú úlohu, čo sa týka podpory energie a funkcie mozgu. Ak hľadáte niečo, čo by nakoplo váš metabolizmus, práve čítate riadky o účinnej látke.
Vyzdvihnúť treba hlavne jeho vplyv na pečeň, výživná látka prispieva k správnemu prenosu tuku z pečene do buniek v tele. Podieľa sa na čistení pečene, ktorú zbaví spomínaného nahromadeného tuku, ktorý môže škodiť a prispieť ku stukovateniu pečene. Okrem toho prispieva k transportu cholesterolu a triglyceridov. Na jeho dôležitosť upozorňujú niektoré štúdie, podľa ktorých sú ľudia s nízkou hladinou cholínu viac ohrození poškodením pečene.
Nachádza sa v potravinách, ktoré obsahujú určité tuky. Medzi najbohatšie zdroje cholínu patria hovädzia a kuracia pečeň, vajcia, losos, karfiol a brokolica.
Pôsobí ako ochranný štít pečene pred negatívnymi účinkami. Táto pomerne neznáma aminokyselina podporuje detoxikáciu tela vrátane pečene. Podľa Americkej spoločnosti pre výživu by mohol mať metabolizmus metionínu vplyv na alkoholické ochorenie pečene. Údajne má priaznivé účinky v kombinácii s kyselinou listovou, vitamínmi B6 a B12 a napomáha pri liečbe účinkov ochorenia pečene. Zohráva významnú úlohu pri vstrebávaní ďalších živín, ako je napr. zinok a posilňuje imunitný systém.
Metionín môžete získať z výživových doplnkov, no najlepším spôsobom, ako ho prijať, je strava. Najvyššie hodnoty tejto aminokyseliny nájdete v mäse a v rybách. Skrýva sa taktiež v vaječnom bielku, losose, v morčacom a kuracom mäse a v rybách ako je tuniak, lastúrnik či treska. Samozrejme, najlepšími zdrojmi sú zvieratá z voľného výbehu a z voľne ulovených rýb.
Ako uvádza Svetová zdravotnícka organizácia, dospelí potrebujú približne 13 mg metionínu na kilogram telesnej hmotnosti za deň. Netreba to však preháňať s aminokyselinou, keďže by to mohlo vyvolať zdravotné problémy. Vegáni môžu siahnuť po morských riasach, spiruline, sezamových semienkach, para orechoch, no vyýborný je aj ovos. Všetky uvedené potraviny obsahujú dostatok metionínu.
Existuje celý rad živín, ktoré priaznivo vplývajú na ľudský organizmus vrátane pečene. Dá sa povedať, že jej prospievajú látky, ktoré podporujú očistu orgánu. Napríklad medzi vitamíny na pečeň patria tiež vitamíny B6, B12 a E. Účinná je tiež aminokyselina adenozyl, ktorá pôsobí podobne ako spomínaný metionín. Ak stavíte na vysoký obsah zeleniny a ovocia v jedálničku a celkovo zdravým potravinám, môžete si byť istí, že tým prispejete k detoxikácii pečene.
Máte pocit, že by vám bodol pestrec mariánsky alebo, že jednoducho potrebujete trochu pomôcť detoxikácii pečene a prečistiť si orgán?
Takto zistíte, že vám padnú vhod výživné látky a vitamíny na podporu pečene:
Nevysvetliteľná únava
Časté bolesti hlavy
Tráviace problémy
Nepredvídateľné zmeny nálad
Kožné problémy
Nadmerné potenie
Nenechajte si ujsť príležitosť na chutné jedlo v kruhu priateľov so Zerex Livestart Balance. Ide o účinnú podporu správnej funkcie a regenerácie pečene. Navyše, pomáha eliminovať ukladanie tukov v pečeni, takže pôsobí ako prevencia pred stukovatením orgánu. Obsahuje účinné bylinky vrátane pestreca mariánskeho, ktoré prečistia pečeň a zároveň sa postarajú o čistú myseľ. Koniec strachu o zdravie, je na čase vychutnať si všetko, čo vám ponúka život. Aj vrátane dobrého jedla a vína. Samozrejme, len raz za čas, aby ste si plnohodnotne užili čas s rodinou a s produktom Zerex Livestart Balance, ktorý sa stane vaším parťákom na ceste k zdravej pečeni a zároveň podporou ostatných zdravých orgánov ako sú obličky, žlčník, pankreas a močové cesty.